نکاتی که در مورد دادنامه باید بدانید

به گزارش بوستان گفتگو، پیش از امضای دادنامه، اعلام مفاد و تسلیم رونوشت یا تصویر آن ممنوع است، متخلف از این امر، حسب مورد، به موجب حکم دادگاه انتظامی قضات یا هیأت رسیدگی به تخلفات اداری به سه ماه تا یک سال انفصال از خدمات دولتی محکوم می شود.

نکاتی که در مورد دادنامه باید بدانید

به گزارش ، رأی دادگاه دادنامه خوانده می شود که با نام خداوند شروع و موارد زیر در آن درج می شود و به امضای دادرس یا دادرسان می رسد و به مهر شعبه ممهور می شود:

این موارد عبارت از شماره پرونده، شماره و تاریخ دادنامه و تاریخ صدور رأی؛ مشخصات دادگاه و قاضی یا قضات صادرکننده رأی و سمت آنها؛ مشخصات طرفین دعوی و وکلای آنان و نیز گردش کار و متن کامل رأی است.

دادنامه به طرفین یا وکیل آنان و دادستان ابلاغ می شود

پیش از امضای دادنامه، اعلام مفاد و تسلیم رونوشت یا تصویر آن ممنوع است.

متخلف از این امر، حسب مورد، به موجب حکم دادگاه انتظامی قضات یا هیأت رسیدگی به تخلفات اداری به سه ماه تا یک سال انفصال از خدمات دولتی محکوم می شود.

دادنامه به طرفین یا وکیل آنان و دادستان ابلاغ می شود و در صورتی که رأی دادگاه حضوری به طرفین ابلاغ شود، دادن نسخه ای از رأی یا تصویر مصدق آن به طرفین الزامی است. در این صورت، ابلاغ مجدد ضرورت ندارد. مدیر دفتر دادگاه مکلف است حداکثر ظرف سه روز پس از امضای دادنامه، آن را برای ابلاغ ارسال کند.

منبع: میزان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 31 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 1058

به "نکاتی که در مورد دادنامه باید بدانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکاتی که در مورد دادنامه باید بدانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید