میوه خوشمزه ای که فشار خون و قند خون را تنظیم می نماید

به گزارش بوستان گفتگو، موزهای ظاهرا خراب و سیاه شده بیش از موزهای سالم و زرد رنگ خاصیت دارند.

میوه خوشمزه ای که فشار خون و قند خون را تنظیم می نماید

به گزارش خبرنگاران، نقاط سیاه روی موزهای سالم دارای نوعی پروتئین است که به کاهش رشد سلول های تومور و سرطان یاری می نماید. موزها اندازه زیادی فیبر دارند که برای حفظ سلامت بدن مفید است. موزهای ظاهرا خراب و سیاه شده بیش از موزهای سالم و زرد رنگ خاصیت دارند.

مبارزه با سرطان

نقاط سیاه روی موزهای سالم دارای نوعی پروتئین است که به کاهش رشد سلول های تومور و سرطان یاری می نماید. موزها اندازه زیادی فیبر دارند، افزون بر این دارای فیبر بیشتری هستند که برای حفظ سلامت بدن مفید است.

ضد فشار خون

موزهای لکه دار سیاه مملو از پتاسیم هستند که به طرز معجزه آسایی برای سلامت قلب موثر است. پتاسیم به تنظیم فشار خون یاری می نماید و می تواند در جلوگیری از سکته و حملات قلبی اثر زیادی داشته باشد.

انرژی زا

موز یک میوه بسیار انرژیک است. اندازه زیادی کربن و آب دارد وغنی از کالری است و پتاسیم موجود در آن قند خون را نیز تنظیم می نماید.

درمان سوزش معده

موز در کاهش سوزش معده، حالت ترش کردن و رفلاکس موثر است. پتاسیم بالای موجود در آن حالت اسیدی معده را با افزایش سطح (پ. هاش) خون خنثی می نماید.

ضد اضطراب و افسردگی

موز حاوی یک ترکیب شیمیایی به نام تریپتوفان است که به تقویت حافظه یاری می نماید. علاوه بر این خوردن موز باعث فراوری سروتونین می گردد که باعث تقویت روحیه شده انسان را از حالت افسردگی در می آورد و این خاصیت در موزهای سیاه بیشتر است.

هضم کننده غذا

به علت اندازه بالای فیبری که موز دارد، بسیار در فرایند هضم غذا موثر است. بعلاوه به علت داشتن پکتین (کربوهیدراتی محلول در آب که در برخی میوه های رسیده وجود دارد) موجب درست کار کردن سیستم گوارش می گردد.

کاهنده فشارهای روحی و عصبی

به علت غنی بودن موز از ویتامین های گروه ب، خوردن موز می تواند برخی از این احساسات و حالات روحی و عصبی را مهار کند و بعلاوه به علت داشتن اندازه فراوان پتاسیم می تواند در کنترل قند خون که یکی از دلایل استرس و حالات عصبی است، بسیار یاری کننده باشد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 13 دی 1401 بروزرسانی: 13 دی 1401 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 2287

به "میوه خوشمزه ای که فشار خون و قند خون را تنظیم می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میوه خوشمزه ای که فشار خون و قند خون را تنظیم می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید