محدودیت هایی برای حمل آب زمزم در پروازهای حج

به گزارش بوستان گفتگو، ایسنا/ براساس آخرین گزارش های منتشر شده، محدودیت هایی برای حمل آب زمزم در پروازهای حج وجود دارند.

محدودیت هایی برای حمل آب زمزم در پروازهای حج

رئیس ستاد مکه به زائرانی که در حال برگشت به ایران هستند، توصیه کرد از حمل وسایل ممنوعه در داخل کابین هواپیما و انتقال آب زمزم به قسمت بار خودداری کنند.

اکبر رضایی درحالیکه به خروج تدریجی زائران از شهر مکه اشاره کرد، گفت: بیش از 5 هزار و 300 نفر از حجاج ایرانی از فرودگاه جده به کشور بازگشته اند و سایر حجاج نیز در روزهای آینده از فرودگاه جده و مدینه راهی کشور می شوند.

رئیس ستاد مکه افزود: بازگشت زائران ایرانی به کشور تا روز ششم مرداد ادامه دارد.

به گفته او، در حال حاضر حدود 27 هزار و 400 زائر در سرزمین مکه حضور دارند و در روزهای آینده نیز بخشی از زائران به مدینه و بخش دیگر از طریق فردوگاه جده به کشور باز میگردند.

رضایی با بیان اینکه شرایط پرواز زائران از فرودگاه جده مطلوب است، گفت: زائران باید به برخی توصیه ها مانند به همراه نبردن وسایل ممنوعه در داخل هواپیما و وزن بارها در کیف های دستی برابر با دستورالعمل های ارسالی به کاروان ها دقت کنند.

او درباره مقررات حمل آب زمزم نیز توضیح داد: زائران فقط می توانند به تعداد بسیار محدود، آب زمزم بسته بندی شده (در بسته کوچک) در ساک دستی خود در هواپیما همراه داشته باشند و به هیچ وجه اجازه همراه داشتن و بردن آب زمزم در قسمت بار به هر شکلی داده نمی شود.

رضایی تاکید کرد: زائران برای جلوگیری از معطلی و همچنین رعایت مقررات تعیین شده حتما به دستورالعمل های مربوط به بار توجه جدی داشته باشند.

رئیس ستاد مکه افزود: زائران توجه داشته باشند که اشیایی همانند قیچی، ناخن گیر، چاقو، برخی انواع اسباب بازی و اشیایی که در اصل جز اشیای ممنوعه هستند را در ساک دستی داخل هواپیما همراه نبرند و آن را در داخل چمدان یا کیف بار خود بسته بندی کنند.

منبع: همگردی
انتشار: 5 مرداد 1401 بروزرسانی: 5 مرداد 1401 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 2203

به "محدودیت هایی برای حمل آب زمزم در پروازهای حج" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محدودیت هایی برای حمل آب زمزم در پروازهای حج"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید