فیلم و تصاویر ، ویراژ خوشرنگ های کلاسیک آمریکایی در کوبا ، خودروهای قدیمی جاذبه گردشگری شدند

به گزارش بوستان گفتگو، خودروهای کلاسیک در کوبا تبدیل به جاذبه گردشگری شدند.

فیلم و تصاویر ، ویراژ خوشرنگ های کلاسیک آمریکایی در کوبا ، خودروهای قدیمی جاذبه گردشگری شدند

با وبسایت گردشگری تریپ ادوایزر همراه باشید.

بوستان گفتگو - 50 سال سنی است که بعضی از خودروهایی کلاسیک در کوبا دارند. خودروهایی که زمانی وارد این کشور شدند که رابطه با آمریکا حسنه بود و بعد از آن برای همواره بخش اصلی حمل و نقل در کوبا بر دوش آنها بوده است.

با وجود شروع روند آرام ورود خودروهای مدرن به کوبا اما خودروهای کلاسیک این کشور حالا بیش از پیش معروف هستند. این خودرها در سال های اخیر تبدیل به جاذبه گردشگری این کشور شدند و پایشان به تبلیغات گردشگری کوبا باز شده است. این اتفاق تا جایی پیش رفته که این روزها برای گردشگران خارجی در کوبا تورهای خودروهای کلاسیک برگزار می گردد. خودروهایی که میراث خودروسازی کشور آمریکا هستند بعد از چند دهه هنوز در خیابان ها کوبا ویراژ می دهند و با وجود نبود قطعات، کوبا تبدیل به بهشتی برای عکاسی با خودروهای کلاسیک به ویژه کلاسیک های آمریکایی شده است.

براساس آمارها در حال حاضر بیش از 50 هزار خودروی کلاسیک آمریکایی در کوبا وجود دارد که مربوط به قبل از دهه 60 میلادی هستند. پس از انقلاب سال 1959 ورود خودرو به کوبا از آمریکا ممنوع شد. کشورهای دیگر نیز به قدری از کوبا دور بودند که ورود خودرو از آنها توجیه مالی نداشت. دولت نیز سال ها اجازه خرید و فروش خودروهای قدیمی را به صاحبان آن ها نمی داد. از سوی دیگر تحریم آمریکا نیز علت دیگری بود که کوبایی ها را عاشق خودروهای کلاسیک خود نموده است.

این روزها اگر برای تورهای گردشگری کوبا در اینترنت جستجو کنید، ده ها عکس از خودروهای کلاسیک نیز می بینید. در سال های اخیر کشور کوبا کوشش نموده است که درآمد خود از محل گردشگری را افزایش دهد. از این رو ویزا خارج از گذرنامه برای شهروندان کشورهای مختلف صادر می نماید تا بتواند تبلیغات منفی ناشی از سفر به کوبا را کاهش دهد. در این شرایط جاذبه های گردشگری و تاریخی این کشور نیز نقش ویژه ای در جذب گردشگری دارند. جاذبه های که خودروهای خوش رنگ کلاسیک بخشی از آنهاست.

این روزها رانندگی با این خودروها و حمل و نقل گردشگران با آنها در کوبا و به ویژه در شهر هاوانا رونق دارد، به طوری که گفته می گردد که رانندگان این خودروهای کلاسیک درآمد بیشتری از پزشکان کوبایی دارند.

عکس های خوش آب و رنگ با این خودروهای کلاسیک نیز به تبلیغ گردشگری کوبا یاری نموده است. در سال های اخیر همه گردشگرانی که به این کشور سفر می نمایند عکس های متعدد از خود با این خودروهای کلاسیک در کوبا منتشر می نمایند. اتفاقی که به طور غیر مستقیم به تبلیغات گردشگری کشور کوبا یاری نموده و به خیل علاقه مندان سفر به کوبا افزوده است.

گزارش مجله اینسایدر درباره خودروهای کلاسیک در کوبا را ببینید:

مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.

فایل آن را از اینجا دانلود کنید: video/mp4

منبع: چمدان
انتشار: 2 آذر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 513

به "فیلم و تصاویر ، ویراژ خوشرنگ های کلاسیک آمریکایی در کوبا ، خودروهای قدیمی جاذبه گردشگری شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیلم و تصاویر ، ویراژ خوشرنگ های کلاسیک آمریکایی در کوبا ، خودروهای قدیمی جاذبه گردشگری شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید