ظرفیت های گردشگری عمده شیراز

به گزارش بوستان گفتگو، شیراز همیشه زبانزد و مورد تمجید مورخان، نویسندگان، گردشگرن و شاعران بوده است، به نوعی که حافظ در قرن هشتم هجری قمری غزلی را در شأن این شهر سرود و وضع این شهر را بی مثال توصیف کرد. از شکوه تخت جمشید تا زیبایی باغ ارم، از فال حافظ دریافت در حافظیه تا سعدی خواندن در مقبره سعدی، از بوی خوش بهار نارنج تا مردمان خون گرم و مهمان نواز، از بازار وکیل تا ارگ کریم خان و همچنین از خوردن کلم پلو تا فالوده شیرازی؛ مواردی هستند که زمانی که از شیراز صحبت به میان می آید دل افرادی که تا به امروز به شیراز سفر نموده اند را برای این دیار تنگ می نماید.

ظرفیت های گردشگری عمده شیراز

گذشته از این ویژگی ها و نقاطی که در شهر شیراز از دیرباز مورد توجه توریستان داخلی و خارجی بوده است، شیراز فعلی جاذبه های دیگری نظیر مراکز تفریحی متعدد از جمله مجتمع خلیج فارس، مجتمع تپه کاج، مجتمع زیتون، پارک کوهستانی دراک، لونا پارک و پارک جنگلی پالایشگاه دارد. همچنین از یکسو دانشگاه های شیراز دانشجویان سراسر کشور را به سوی خود فرامی خواند و از سوی دیگر بیماران زیادی برای درمان خود رهسپار شیراز می شوند. همه این ویژگی ها و امکانات سبب می گردد تا شیراز یکی از مقاصد پر سفر ایران باشد.

از این رو می توان نوید داد که این کلانشهر ظرفیت های عظیمی برای پذیرش مسافران دارد. برای رزرو هتل شیراز طیف متنوعی از هتل ها را با خدمات و قیمت های مختلف پیش روی مسافران قرار داده است. هتل عظیم شیراز، هتل چمران شیراز، هتل همای شیراز و هتل زندیه شیراز از جمله هتل های 5 ستاره کلانشهر شیراز هستند. مسافرانی که به دنبال هتل 4 ستاره در شیراز باشند نیز می توانند هتل الیزه شیراز، هتل پارک سعدی شیراز، هتل کریم خان شیراز و هتل آریوبرزن شیراز را رزرو نمایند.

از ایستگاه های اتوبوس و قطار که عموما در تمام شهرهای پر مسافر ایران وجود دارد که بگذریم داشتن فرودگاه مجهز یکی از زیرساخت های عمده برای جذب توریست داخلی و خارجی است. فرودگاه بین المللی شیراز پس از فرودگاه امام خمینی مجهزترین فرودگاه ایران از لحاظ تجهیزات ناوبری و الکترونیک است. این فرودگاه علاوه برداشتن پروازهایی به شهرهای داخلی ایران، تعدادی پرواز خارجی و به خصوص به مقصد کشورهای حوزه خلیج فارس دارد. گفته می گردد فرودگاه بین المللی شیراز چهارمین فرودگاه پررفت وآمد کشور بعد از فرودگاه مهرآباد، فرودگاه مشهد و فرودگاه امام خمینی است.

بنابراین مسافران می توانند به طور مستقیم به شیراز سفر هوایی داشته باشند و یا اگر در شهری ساکن هستند که پرواز مستقیم به شیراز ندارد با رفتن به تهران و خرید بلیط هواپیما تهران به شیراز به راحتی به شیراز سفر نمایند. همچنین باتوجه به اینکه شیراز و کیش هر دو در زمستان و بهار مورد توجه مسافران هستند این امکان برای مسافران وجود دارد که پس از شیراز راهی جزیره کیش شوند و یا اگر ابتدا به کیش سفر نموده اند با خرید بلیط هواپیما کیش به شیراز باقی سفر خود را در شهر زیبای شیراز سپری نمایند.

منبع: همگردی
انتشار: 22 اسفند 1399 بروزرسانی: 22 اسفند 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 1587

به "ظرفیت های گردشگری عمده شیراز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظرفیت های گردشگری عمده شیراز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید