زمین به سیاه چاله کلان جرم نزدیک می شود

به گزارش بوستان گفتگو، این بدان معنی نیست که زمین در حال نزدیک شدن به کمان ای و فرو رفتن در آن است بلکه این یافته ها تنها نتیجه یک مدل دقیق تر از کهکشان راه شیری است که بر اساس داده های جدید به دست امده است.

زمین به سیاه چاله کلان جرم نزدیک می شود

سیاه چاله در مرکز کهکشان 25 هزار و 800 سال نوری از زمین فاصله دارد. محققان پروژه اکتشاف اخترسنجی رادیویی بر پایه تداخل سنجی خط پایه بسیار طولانی، با مشخص کردن مکان و سرعت حدود 99 نقطه خاص در کهکشان به این نتیجه رسیده اند که سیاه چاله کلان جرم کمان ای (Sagittarius A, Sgr A) در مرکز کهکشان ما 25 هزار و 800 سال نوری از زمین فاصله دارد و این فاصله تقریبا دو هزار سال نوری از آنچه دانشمندان قبلا تخمین زده و محاسبه کرده بودند، نزدیک تر است.

این بدان معنی نیست که زمین در حال نزدیک شدن به کمان ای و فرو رفتن در آن است بلکه این یافته ها تنها نتیجه یک مدل دقیق تر از کهکشان راه شیری است که بر اساس داده های جدید به دست امده است.

این مدل همچنین محاسبه کرده است که زمین با سرعت بیشتر از آنچه باور داشتیم در حال حرکت است. مدل قدیمی تر نشان داده بود زمین با سرعت 220 کیلومتر بر ثانیه در حال حرکت به دور مرکز کهکشانی است.

اما نتایج مدل جدید حاکی از آن است که زمین هفت کیلومتر بر ثانیه سریع تر از سرعتی که در مدل پیشین تخمین زده شده بود این کار را انجام می دهد و در حقیقت با سرعت 227 کیلومتر بر ثانیه به دور مرکز کهکشانی در حال حرکت است.

منبع: اسپوتنیک

منبع: فرادید
انتشار: 13 دی 1399 بروزرسانی: 13 دی 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 1458

به "زمین به سیاه چاله کلان جرم نزدیک می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمین به سیاه چاله کلان جرم نزدیک می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید