تایپوسام جشن ترسناک هندوها

به گزارش بوستان گفتگو، خبرنگاران: تایپوسام جشنواره ای مذهبی است که هرساله درغارهای باتو مالزی برگزار می گردد وهزاران نیایشگر و بازدیدکننده را به خودجلب می نماید.

تایپوسام جشن ترسناک هندوها

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

به گزارش گروه رسانه ها خبرنگاران، تایپوسام جشنواره ای مذهبی است که هرساله درغارهای باتو مالزی برگزار می گردد وهزاران نیایشگر و بازدیدنماینده را به خودجلب می نماید.این مراسم که از شهرت جهانی برخوردار است سالانه توریست های زیادی ازنقاط مختلف جهان خود رابه معبد باتوکیو درکشور مالزی می کشاند.

هندوهای تامیل در کشورهای جنوب شرق آسیا از روز گذشته به استقبال جشنواره تایپوسام رفتند و کوالالامپور و دیگر شهرهای مالزی نیز شاهد حرکت ده ها هزار نفر هندی است که از معابد خود در حالی که چهره ای متفاوت با روزهای دیگر گرفته بودند، به حرکت در آمدند.

منطقه مرکزی شهر کوالالامپور نیز از روز یکشنبه (12 بهمن) شاهد حضور ده ها هزار هندو بود که همراه با ارابه نقره ای که از نظر آنها مقدس است حرکت کردند تا به اصطلاح به زندگی خود برکت دهند و خیر را جایگزین شر نمایند. جشن اصلی تایپوسام امروز سه شنبه در باتو کیو کوالالامپور برگزار می گردد و مقامات پیش بینی نموده اند تا دو میلیون نفر در این منطقه از روز یکشنبه تا سه شنبه حضور یابند.

براساس روایت هندوها، این جشن زادروز موروگان پسر شیوا و پروتی است. پوسام نیز در واژه تایپیوسام نام اختری است که بنا به باور هندوان، در این وقت از سال در اوج فلک قرار می گیرد. این تامیل ها نیز در این روز حرکاتی سنتی انجام می دهند و غسل از دیگر آئین های این روز است.

باتو کیو نام معبدی در 13 کیلومتری شمال شهر کوالالامپور است که به دلیل نزدیکی به تپه ها و مجموعه غارهای اطرافش و نزدیکی به رودخانه باتو که در پشت این تپه واقع است، به معبد غارهای باتو شهرت دارد و هندوها به مناسبت جشنواره تایپوسام به آنجا می روند.

مهمترین بخش این آیین زمانی اتفاق می افتد که این افراد وقتی به معبد می رسند، نذورات خود را با قلاب و نیزه به بدن وصل می نمایند و با پیمودن 272 پله این معبد خود را به غار می رسانند تا نذورات را تقدیم نمایند.

منبع: شبکه خبر

بازگشت به صفحه سایر رسانه ها

منبع: تسنیم
انتشار: 24 آبان 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 499

به "تایپوسام جشن ترسناک هندوها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تایپوسام جشن ترسناک هندوها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید