گروههای سیاسی عراقی از الکاظمی 3 خواسته دارند

به گزارش بوستان گفتگو، العربی الجدید در گزارشی با اشاره به فرایند تشکیل کابینه جدید عراق آورده است: مصطفی الکاظمی نخست وزیر مامور تشکیل کابینه عراق ظرف هفته جاری مذاکرات سرنوشت سازی خواهد داشت تا به توافق با گروههای سیاسی شاخص عراقی درباره اعضای کابینه خود دست یابد.

گروههای سیاسی عراقی از الکاظمی 3 خواسته دارند

این رسانه می نویسد: الکاظمی با سه شرط یا خواسته روبرو است؛ نخست، اصرار برخی گروههای در گنجاندن بندی در برنامه دولتش برای اجرایی کردن مصوبه مجلس عراق درباره خروج نیروهای خارجی از عراق و نیر برخی شروط دیگر درباره پست های وزراتی و کلیدی کابینه و تقویت جایگاه الحشد الشعبی و حفظ آن است.

العربی الجدید می افزاید: خواسته های دوم از سوی گروههای سنی است که مربوط به بازسازی شهرهای ویران شده و بازگشت آوارگان و نیز برخی خواسته های دیگر به همراه سهمشان از کابینه مطابق نتیجه انتخابات مجلسی سال 2018 است.

این رسانه آورده است: خواسته سوم از سوی گروههای سیاسی کُرد است که شامل اجرای همه توافقات امضا شده میان اربیل در شمال عراق با دولت عادل عبدالمهدی و نیز سهمشان از بودجه سالیانه است.

العربی الجدید در ادامه می نویسد: الکاظمی روز شنبه در توییتی از ادامه رایزنی ها با گروههای سیاسی خبر داد. برهم صالح رئیس جمهور عراق در نهم آوریل جاری، مصطفی الکاظمی را مامور تشکیل کابینه ظرف یکماه کرده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 26 خرداد 1399 بروزرسانی: 26 خرداد 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 1047

به "گروههای سیاسی عراقی از الکاظمی 3 خواسته دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گروههای سیاسی عراقی از الکاظمی 3 خواسته دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید