کرونا حریف ویلاهای لواسان نشد!

به گزارش بوستان گفتگو، روزهای انتهای سال 1398 نسبت به سال های قبل تغییر اساسی دارد. خیابان های خلوت، کاهش حضور مردم در مراکز خرید و کسادی بازار موضوعی است که هر چه به انتها سال نزدیک تر می شویم محسوس تر می گردد...

کرونا حریف ویلاهای لواسان نشد!

جهت دریافت خدمات پلان دوبلکس کوچک با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

بوستان گفتگو- شهره کیانوش راد: بسیاری از مردم ترجیح می دهند که برای در امان ماندن از ویروس کرونا قید خرید سرانجام سال را بزنند. بازار مسکن نیز از این مهمان ناخوانده اسفند ماه بی نصیب نمانده است. هرچند این ویروس بدقلق حریف فروش ویلاها در لواسان نشده است اما موجب شده مالکان و مستأجران تا آرام شدن شرایط بحرانی با هم کنار بیایند. تأثیر این ویروس بر انجام معاملات خرید و فروش ملک و ویلا های لواسان موضوعی است که در گفت و گو با مشاوران املاک به آن پرداخته ایم.

قرنطینه خانگی، ورود و خروج افراد را محدود نموده است. بسیاری از مردم هشدارهای مسئولان وزارت بهداشت را جدی گرفته اند و با خانه ماندن در روزهای سرانجامی سال کوشش می نمایند از شیوع بیماری کرونا جلوگیری نمایند. این روزها سایه سنگین کرونا را می توان همه جا دید؛ حتی جابه جایی خانه برای مستأجران و فروش ملک برای مالکان را نیز تحت تأثیر قرار داده است. علی رضایی یکی از مشاوران املاک در منطقه نیاوران می گوید:سال های قبل در ماه اسفند، خرید و فروش ملک نسبت به رهن و اجاره رونق بیشتری داشت. روزهای شلوغی داشتیم. چون موعد برخی قراردادها به سرانجام می رسید و مالکان ترجیح می دادند قرارداد سال آینده را با مبلغی بالاتر منعقد نمایند. اما کرونا موجب شده مالکان و مستأجران با هم کنار بیایند.

  • بازدید تا اطلاع ثانوی ممنوع!

رضایی درباره تمدید قراردادها می گوید:اغلب افرادی که ملک خود را برای فروش یا اجاره به بنگاه سپرده بودند از اوایل اسفند ماه با شیوع ویروس کرونا به ما اعلام کردند که اجازه هیچگونه بازدید از منزل را نمی دهند. برخی حتی به مشاوران املاک برای تخمین قیمت هم اجازه ورود نمی دهند و گفته اند تا اطلاع ثانوی قصد فروش یا اجاره ندارند. مالکان اعلام نموده اند مستأجرانی که موعد قراردادشان اسفند ماه است می توانند یک تا 2ماه قرارداد را تمدید نمایند. به این دلیل که اگر مستأجر خانه را تخلیه کند معلوم نیست مشتری پیدا گردد و بتوانند در این شرایط ملکشان را اجاره دهند یا خیر. برخی تا سرانجام فروردین ماه و برخی تا سرانجام اردیبهشت ماه قراردادها را تمدید نموده اند. در این زمینه مالک و مستأجر به تفاهم رسیده اند. در شرایطی که کسی اجازه بازدید از خانه را نمی دهد تمدید قرارداد به نفع مالک و مستأجر است. به گفته این مشاور املاک، کرونا روی قیمت ملک تأثیر چندانی نداشته است.

  • رونق فروش ویلاها حتی با کرونا

هجوم آنهایی که جیبی پر پول دارند برای خرید ویلا در لواسان و رودبار قصران موجب شده تا کرونا حریف انجام معاملات ملکی در این منطقه نگردد. یکی از مشاوران املاک در منطقه رودبار قصران شمیران درباره خرید و فروش ویلا در روزهای سرانجامی سال می گوید:هر سال با نزدیک شدن به نوروز، مشتریان خرید ویلا زیاد می گردد. برخی ترجیح می دهند تعطیلات عید را در لواسان و رودبار قصران سپری نمایند. به همین دلیل اسفند ماه آمار معاملات ملکی هم افزایش می یابد. البته در تابستان هم ویلاها مشتریان خود را دارد. او دلیل تأثیر نداشتن کرونا بر انجام معاملات ملکی را خالی بودن ویلاها بیان می نماید. هر چند تعطیلات زودهنگام مدارس هم در افزایش متقاضیان خرید بی تأثیر نبوده است: سال جاری با وجود قرنطینه خانگی برخی ترجیح می دهند با خریدن ویلا، تعطیلات را در این منطقه سپری نمایند. به دلیل اینکه ویلاها خالی هستند بازدید این ویلاها به راحتی امکان پذیر است. در اغلب ویلاها یک سرایدار از اتباع افغانستان سکونت دارد و مسئله ای برای بازدید وجود ندارد. به گفته این مشاور املاک، ویلاهای لواسان و رودبار قصران قیمت هایی از 10 تا 200 میلیارد تومان دارند. گران ترین ویلای معامله شده طی اسفند سال جاری حدود 40 میلیارد تومان قیمت داشته است. نرخ اجاره ویلاها به صورت سالانه با مبلغ 100 تا 200 میلیون پول پیش و اجاره ماهانه 10 تا 40 میلیون برای روزهای تعطیل خوش نشینان معامله می گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 29 اسفند 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 816

به "کرونا حریف ویلاهای لواسان نشد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا حریف ویلاهای لواسان نشد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید