واکنش وزیر خارجه آمریکا به اعلام خودمختاری در جنوب یمن

به گزارش بوستان گفتگو به نقل از روسیا الیوم، وزیر خارجه آمریکا نسبت به اعلام خودمختاری توسط شورای موسوم به انتقالی در جنوب یمن ابراز نگرانی کرد.

واکنش وزیر خارجه آمریکا به اعلام خودمختاری در جنوب یمن

بر اساس این گزارش، مایک پمپئو گفت که واشنگتن از بیانیه شورای انتقالی جنوب در این خصوص نگران است.

وی همچنین اضافه نمود که چنین اقدامات یکجانبه ای کوشش های نماینده سازمان ملل متحد برای احیای مذاکرات سیاسی بین دولت مستعفی یمن و نیروهای انصارالله را پیچیده می نماید.

شورای انتقالی جنوب یمن با حمایت امارات متحده عربی شامگاه شنبه با صدور بیانیه ای اعلام نمود که بخش جنوبی یمن از این پس به صورت خودمختار توسط این شورا اداره خواهد شد.

شورای انتقالی جنوب، عبدربه منصور هادی را که مورد حمایت عربستان سعودی است، به فساد، ناکارآمدی و ناتوانی در مبارزه با گروه های افراطی متهم می نماید. براساس بیانیه این شورا، یک کمیته خودمختاری اولویت ها را بر اساس وظایف محول شده از سوی ریاست شورا اجرایی خواهد نمود.

از سوی دیگر شورای انتقالی جنوب در حالی اعلام خود مختاری نموده که سازمان ملل متحد از کلیه طرف های مناقشه در یمن خواسته است که با توجه به شیوع ویروس کرونا و همه گیر شدن بیماری کووید 19 جنگ و تنش را متوقف نمایند تا زمینه برقراری یک آتش بس ملی در این کشور بحران زده فراهم گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 1066

به "واکنش وزیر خارجه آمریکا به اعلام خودمختاری در جنوب یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش وزیر خارجه آمریکا به اعلام خودمختاری در جنوب یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید