نیروهای یمنی بر چند پایگاه سعودی ها در نجران مسلط شدند

به گزارش بوستان گفتگو، به گزارش خبرنگاران به نقل از شبکه المسیره، ارتش و کمیته های مردمی یمن با مزدوران سعودی در شهر نجران به شدت درگیر شدند. درگیری های میان دو طرف در جبهه الظهرة واقع در شهر نجران رخ داد.

نیروهای یمنی بر چند پایگاه سعودی ها در نجران مسلط شدند

بر اساس این گزارش، نیروهای یمنی در جریان درگیری های سخت و طاقت فرسا با مزدوران سعودی در نهایت پیروز شدند کنترل تعدادی از پایگاه های متعلق به عربستان سعودی در نجران را برعهده گیرند.

شبکه المسیره گفت که در جریان درگیری های مذکور، نیروهای یمنی خسارت های سنگینی را به صفوف مزدوران سعودی تحمیل نموده و شمار زیادی از آنها را به هلاکت رسانده و یا به شدت زخمی کردند.

به دنبال این درگیری، مزدوران سعودی نیز فرار را بر قرار ترجیح داده و پایگاه های محل استقرار خود در نجران را رها کردند. این در حالی است که پیشتر نیز مقامات یمنی به سعودی ها و حامیان آنها در مورد پیامدهای تداوم جنگ علیه یمن هشدار داده بودند.

روز گذشته هم محمد عبدالسلام سخنگوی جنبش أنصارالله تداوم حمایت های خارجی از متجاوزان سعودی را به شدت محکوم کرد. وی در این خصوص با اشاره به تسلیحات آمریکایی و انگلیسی که سعودی ها در جنگ علیه یمن از آنها استفاده می نمایند، گفت: سلاح های آمریکا و انگلیس نمی توانند تأمین نماینده امنیت عربستان باشند.

عبدالسلام در ادامه یادآور شد: عربستان سعودی تنها در یک صورت می تواند امنیتِ از دست رفته خود را بازیابی کند و آن هم این است که به جنگ علیه یمن و نیز محاصره ملت یمن انتها دهد و برای همواره از این کشور خارج گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 7 دی 1399 بروزرسانی: 7 دی 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 1444

به "نیروهای یمنی بر چند پایگاه سعودی ها در نجران مسلط شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیروهای یمنی بر چند پایگاه سعودی ها در نجران مسلط شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید