مک کنزی: به درخواست دولت عراق در این کشور هستیم

به گزارش بوستان گفتگو، فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا در عراق بابت استفاده گروه های مسلح از پهپادهای کوچک در حملات خود به پایگاه های نظامی عراق ابراز نگرانی کرد.

مک کنزی: به درخواست دولت عراق در این کشور هستیم

روزنامه الحره نوشت، ژنرال کنت مک کنزی، فرمانده فرماندهی مرکزی آمریکا در عراق در گفتگوی تلفنی با روزنانه نگاران گفت، هدف از حملات این گروه های مسلح اعمال فشار بر نیروهای آمریکایی و اخراج آنها از کشور است اما نیروهای آمریکایی اقدامات لازم را برای دفاع از خود اتخاذ خواهد کرد.

مک کنزی گفت، نیروهای آمریکایی به درخواست دولت عراق در این کشور حضور دارند و وظیفه آنها توسعه نقش نیروهای عراقی و پتانسیل نظامی آنهاست.

وی پیرامون حضور نیروهای آمریکایی در سوریه هم مدعی شد، این نیروها برای مبارزه با داعش که همچنان به لحاظ ایدئولوژیک در انتشار خشونت تاثیرگذار است، در این کشور هستند. نیروهای آمریکایی در سوریه دست به عملیات نظامی نمی زنند تنها از نیروهای سوریه دموکراتیک حمایت می کنند.

مک کنزی درمورد جنگ یمن هم مدعی شد، باور دارد که عربستان خواهان پایان دادن به جنگ در این کشور است اما نسبت به تمایل انصارالله به این امر تردید دارد!

در مورد حضور نیروهای آمریکایی در افغانستان نیز مک کنزی گفت، حدود نیمی از فرایند خروج این نیروها از افغانستان اجرایی شده و تا ماه سپتامبر تمامی نیروها را خارج خواهد کرد.

ژنرال مک کنزی گفت، آمریکا به حمایت از نیروهای افغانستان و مبارزه با تروریسم خارج از این کشور ادامه خواهد داد.

وی اضافه کرد، واشنگتن کنندگی دیپلماتیک خود را از طریق سفارت آمریکا در کابل حفظ خواهد کرد. مسوولیت حفاظت از این سفارت برعهده دولت میزبان خواهد بود هر چند که آمریکا از دیپلمات های خود در افغانستان هم مانند سایر کشورها حفاظت خواهد کرد.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 17 تیر 1400 بروزرسانی: 17 تیر 1400 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 1792

به "مک کنزی: به درخواست دولت عراق در این کشور هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مک کنزی: به درخواست دولت عراق در این کشور هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید