مشارکت در طرح منزلت برای کمک به سالمندان نیازمند یزدی

به گزارش بوستان گفتگو، مدیرکل کمیته امداد استان یزد گفت : مردم خیراندیش استان یزد می توانند با مشارکت در طرح منزلت ماهیانه حداقل 50 هزار تومان به سالمندان ناتوان و نیازمند به عنوان پدر و مادر معنوی خود کمک کنند.

مشارکت در طرح منزلت برای کمک به سالمندان نیازمند یزدی

به گزارش خبرنگارخبرنگاران یزد ، محمد شجاعان، بابیان اینکه بیش از 13 هزار سالمند ناتوان و نیازمند تحت حمایت این نهاد هستند، اظهارداشت: مردم خیراندیش استان یزد می توانند با مشارکت در طرح منزلت ماهیانه حداقل 50 هزار تومان به سالمندان ناتوان و نیازمند به عنوان پدر و مادر معنوی خود کمک کنند.

وی اضافه نمود: این نهاد برای حامی یابی برای سالمندان نیازمند همانند طرح اکرام و محسنین برای حمایت مستمر از سالمندان نیازمند اقدام به طراحی شناسنامه ویژه برای آنان کرده است، در این شناسنامه مشخصات فرد سالمند، خدمات موردنیاز، نحوه کمک به آنان لحاظ شده است و نیکوکاران می توانند با انتخاب سالمند موردنظر در این طرح خداپسندانه شرکت کنند.

شجاعان شرح داد: حدود 400 سالمندان تحت حمایت این نهاد نیاز به نگهداری دارند و تأمین پوشینه برای آنان به جهت تحمیل هزینه بالا نیازمند مشارکت خیران و اقشار مختلف جامعه است.

وی اضافه نمود: این نهاد با حمایت مراکز بهداشتی درمانی به ویژه داروخانه ها و صنف لوازم تجهیزات پزشکی برای حمایت از سالمند خاص به صورت مستمر و ماهیانه نسبت به تأمین پوشینه و تجهیزات اولیه پزشکی مانند عصا و واکر موردنیاز با مشارکت خیران اقدام می کند.

شجاعان خاطر نشان ساخت: خیران می توانند در صورت تمایل برای ارائه کمک های غیر نقدی و ملاقات با سالمند تحت حمایت خود با دفاتر کمیته امداد در سراسر استان در ارتباط باشند و شماره تماس 1811 نیز برای پاسخگویی به مردم نیکوکار در سراسر استان در نظر گرفته شده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 6 تیر 1400 بروزرسانی: 6 تیر 1400 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 1772

به "مشارکت در طرح منزلت برای کمک به سالمندان نیازمند یزدی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشارکت در طرح منزلت برای کمک به سالمندان نیازمند یزدی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید