محب: آزادی برخی زندانیان طالبان تهدیدی برای امنیت ملی افغانستان است، حقوق قربانیان جنگ در آزادی زندانیان طالبان در نظر گرفته می شود

به گزارش بوستان گفتگو، مشاور امنیت ملی افغانستان ضمن بیان اینکه حقوق قربانیان جنگ در آزادی زندانیان طالبان در نظر گرفته می شود، نسبت به آزادی شماری از این زندانیان هشدار داد.

محب: آزادی برخی زندانیان طالبان تهدیدی برای امنیت ملی افغانستان است، حقوق قربانیان جنگ در آزادی زندانیان طالبان در نظر گرفته می شود

به گزارش ، حمدالله محب، مشاور امنیت ملی رئیس جمهور افغانستان در یک کنفرانس ویدئویی با سفرای برخی کشورهای خارجی تاکید کرد که آزادی شماری از زندانیان طالبان تهدیدی برای امنیت ملی افغانستان محسوب می شود.

وی گفت: شماری از زندانیان طالبان، در حملات گسترده علیه اهداف غیرنظامی دست دارند و همچنین با گروه های تروریستی بین المللی در ارتباط بوده و در صورت آزادی، تهدیدی برای امنیت ملی افغانستان و متحدان آن محسوب می شوند.

محب اضافه کرد: تیم های فنی دولت افغانستان و طالبان درباره مسائل سخت پیشرفت داشته اند.

وی تاکید کرد که افغانستان آماده است درباره آزادی زندانیان طالبان و فرایند صلح به پیش برود.

مشاور امنیت ملی رئیس جمهور افغانستان اضافه کرد: در آزادی زندانیان طالبان برخی از توصیه های کمیسیون حقوق بشر در مورد حقوق قربانیان جنگ نیز در نظر گرفته می شود.

این اظهارات در حالی مطرح می شود که گفتگوهای تیم فنی طالبان و دولت افغانستان برای تبادل زندانیان متوقف شده و گروه طالبان نیز تیم سه نفره خود را از کابل فراه خوانده است.

طالبان اصرار دارد که 15 فرمانده برجسته این گروه در گام نخست از زندان آزاد شود اما دولت افغانستان آن را نپذیرفته و اعلام کرده است این افراد در حملات بزرگ علیه مردم افغانستان دست داشته اند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 11 خرداد 1399 بروزرسانی: 11 خرداد 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 1017

به "محب: آزادی برخی زندانیان طالبان تهدیدی برای امنیت ملی افغانستان است، حقوق قربانیان جنگ در آزادی زندانیان طالبان در نظر گرفته می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محب: آزادی برخی زندانیان طالبان تهدیدی برای امنیت ملی افغانستان است، حقوق قربانیان جنگ در آزادی زندانیان طالبان در نظر گرفته می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید