لندن به تصمیم ترامپ درباره تعرفه فلزات اعتراض کرد

به گزارش بوستان گفتگو، ترزا می در این بیانیه اضافه کرد که صنایع فولاد و آلومینیوم انگلیس برای این کشور حائز اهمیت است و درعین حال سهم مهمی در امنیت ملی آمریکا و پروژه های دفاعی این کشور ایفا می نماید.

لندن به تصمیم ترامپ درباره تعرفه فلزات اعتراض کرد

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور ارزان انگلیس همراه باشید.

دولت آمریکا از امروز (آدینه) تعرفه واردات آلومینیوم و فولاد را افزایش داده و به ترتیب به 10 و 25 درصد رسانده است.

به دنبال اعلام این تصمیم، کانادا، مکزیک و کشورهای عضو اتحادیه اروپا هم از طرح هایی مقابله جویانه خبر داده و به سمت یک جنگ جهانی تجاری حرکت نموده اند.

سیسیلیا مالمستروم کمیساریای اتحادیه اروپا در امور تجاری امروز در واکنش به این مساله گفت که اتحادیه اروپا علیه آمریکا به سازمان تجارت جهانی شکایت می نماید.

مالمستروم اضافه نمود: واکنش اروپا متناسب با اقدام آمریکا و مطابق با قوانین سازمان تجارت جهانی خواهد بود.

در انگلیس، لیام فاکس وزیر تجارت بین الملل انگلیس دیروز طی اظهاراتی تصمیم کاخ سفید را احمقانه خواند و اضافه نمود که از شکایت احتمالی اتحادیه اروپا به سازمان تجارت جهانی حمایت می نماید.

بری گاردینر همتای او در کابینه درسایه نیز خواهان واکنش قاطع لندن به زورگویی هایی ترامپ شد.

وی گفت: به نظام چندجانبه گرایی معتقد هستیم و این درحالی است که ترامپ چنین اعتقادی ندارد. تصمیم اخیر او بایستی در کنار سایر رفتارهایش دیده و به آن پاسخ محکمی داده گردد. بایستی به روشنی اعلام کنیم به ارعاب، تهدید و زورگویی های او تن نمی دهیم.

لرد ماود عضو پیشین کابینه انگلیس در وزارت تجارت بین الملل نیز تصمیم آمریکا را احمقانه و ناکارآمد خوانده است.

صنایع فولاد انگلیس بیان کرد که افزایش تعرفه واردات فلزات، نه تنها به انگلیس بلکه به اقتصاد آمریکا خسارت وارد می نماید. طبق اعلام این نهاد انگلیسی 7 درصد فولاد صادراتی انگلیس به ارزش 360 میلیون پوند راهی آمریکا می گردد.

گارث استیس مدیر صنایع فولاد انگلیس در اظهارنظری گفت: ترامپ از قبل تفنگ خود را مسلح نموده بود و امروز دولت آمریکا با شلیک آن یک جنگ مالی فاجعه بار را شروع نموده است.

براساس گزارش رسانه های انگلیسی ، بیش از 31 هزار نیروی کار در سراسر این کشور در بخش صنایع فولاد مشغول به کار هستند که این تصمیم می تواند ضربه سنگینی برای این بخش محسوب گردد.

منبع: انتخاب
انتشار: 17 آبان 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 476

به "لندن به تصمیم ترامپ درباره تعرفه فلزات اعتراض کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لندن به تصمیم ترامپ درباره تعرفه فلزات اعتراض کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید