قلعه نویی: آقای حسن زاده! اگر فحاشی 100 هزار نفر خوب است، آن را به شما تقدیم می کنم، سپاهان نسبت به سال گذشته باکیفیت تر است

به گزارش بوستان گفتگو، امیر قلعه نویی سرمربی تیم فوتبال سپاهان اصفهان معتقد است تیمش نسبت به فصل گذشته، تیم باکیفیت تری خواهد بود.

قلعه نویی: آقای حسن زاده! اگر فحاشی 100 هزار نفر خوب است، آن را به شما تقدیم می کنم، سپاهان نسبت به سال گذشته باکیفیت تر است

به گزارش بوستان گفتگو، امیر قلعه نویی با بیان اینکه ورزش برای جوانان لازم و برای مُسن ها واجب است، گفت: به عنوان فردی که 40 سال در ورزش قهرمانی است، به مردم توصیه می کنم حتماً ورزش نمایند. آموزش وپرورش، ورزش و بهداشت مطابق قانون اساسی رایگان است، اما جزو گران ترین موارد در جامعه محسوب می شود و باید هزینه زیادی بابت آن کنیم.

وی درمورد الزام باشگاه های لیگ رجحان به اصلاح استادیوم های خود توضیح داد: 10 سال پیش از استادیوم ها ایراد گرفتیم و مصاحبه ای کردم که برای من خیلی گران تمام شد. حالا ضرب الاجلی برای اصلاح زیرساخت ها مشخص کردند. 10 سال قبل وقتی یک مربی ایرانی حرفی را می زند، همه به آن حمله می نمایند. گفته بودم برای پیشرفت ورزش ما، زیرساخت ها را باید درست کنیم. اعتقاد دارم ما ایرانی ها می توانیم در همه چیز جزو 20 رتبه برتر دنیا باشیم، اما حسات ها باعث می شود بسیاری از نخبه ها نتوانند صندلی خود را در کشور پیدا نمایند.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان با بیان اینکه همه دستگاه ها او را به خاطر صحبت هایش احضار می نمایند، گفت: هر روز برای ما نامه می آید، اما نمی دانم چرا آقایان در قبال اتفاقاتی که در کشور می افتد، سکوت می نمایند. از حسن زاده رئیس کمیته انضباطی سوالی دارم. 100 هزار نفر به من فحش ناموس دادند، اگر خوب است، اینها را به شما (حسن زاده) تقدیم می کنم! من خویشتن داری کردم، اما مرا جریمه و محروم کردند.

قلعه نویی که با رادیو ورزش گفت وگو می کرد، اعلام کرد: چرا باید اجازه دهند حکم بازی پرسپولیس - سپاهان پس از دو قهرمانی اعلام شود؟ مرا به خاطر صحبت هایم به همه جا احضار کردند که چرا حرف حق می زنم. حتی آنجاهایی که نباید اسم آن را ببریم. آقای حسن زاده! خودت و خانواده ات را جای من و خانواده ام بگذار. 100 هزار نفر به من توهین کردند و من خویشتن داری کردم. تیم ما را در اصفهان 9 نفره کردند که سلیمانی پس از بازی از من تشکر کرد، اما حسن زاده ما را جریمه و محروم کرد. این چه قانون و دینی است؟

وی در پاسخ به این پرسش که آیا تعلیق تماشاگران می تواند فکر خوبی برای جلوگیری از اتفاقات تلخ استادیوم باشد یا خیر، گفت: ما باید این موضوع را ریشه یابی کنیم. آیا علت این اتفاقات فقط فوتبال است؟ خیر. دغدغه های مالی و بلاتکلیفی جوانان سبب چنین اتفاقی می شود. افرادی با مدرک لیسانس و فوق لیسانس به رستوران مراجعه می نمایند و می گوییم حاضریم در هر صندلیی کار کنیم.

سرمربی سپاهان ادامه داد: علت اینکه در استادیوم ها تنش ایجاد می شود، به بیرون استادیوم برمی شود. ما این کارها را محکوم می کنیم، اما وقتی بستر آماده نباشد چه می شود؟ می گویند بهشت دنیوی این است که آرامش داشته باشید. آیا جوانان ما آرامش دارند؟ به نسل جوان و جامعه چه دادیم و توقع داریم چه بگیریم. اگر این مسائل رفع شود، می بینید جامعه به استادیوم می آید و جوانان عصای دست فوتبال می شوند.

قلعه نویی درخصوص بازیکنان خارجی بی کیفیتی که وارد ایران شده اند، گفت: اعتقاد دارم در همه عرصه ها باید ارتباط با دانش دنیا داشته باشیم، تکنولوژی دنیا را بدانیم و آنها به کشورمان بیایند. فوتبال هم از این موضوع جدا نیست، اما وقتی دلار از سه هزار تومان می شود 18 هزار تومان، باشگاه های ما با این مسائل بازیکنان باکیفیت می آورند. کشورهای حوزه خلیج فارس اما بازیکنان 14 میلیون یورو می گیرند. البته ما در این چند سال هر بازیکن خارجی آوردیم، جواب داده است.

وی درباره نحوه انتخاب بازیکنان خارجی برای تیم های خود اعلام کرد: گروهی داریم و می گوییم در این پست بازیکن می خواهیم. حدود 100 فیلم بازیکن می آورند که ما پس از آنالیز آنها به پنج بازیکن می رسیم. البته 90 دقیقه کامل بازی بازیکن را می بینیم. تیم ما از جمله سعید الهویی عملکرد بازیکنان را آنالیز می نمایند و در کنار آن، بر اساس افکار تاکتیکی خود تصمیم می گیریم. مثلاً ابراهیم توره را چند باشگاه نخواست، اما به سپاهان آمد و سپس به موناکوی فرانسه رفت. به کی روش استنلی اجازه ندادند که شش هفته اول لیگ برتر به میدان برود. آن هم به خاطر یک قانون من درآوردی که مانند قانون سقف قرارداد بود. باید اجازه دهیم مربیان بر اساس افکار تاکتیکی خود بازیکن بیاورند.

سرمربی سپاهان در پاسخ به این پرسش که چه افرادی مقصر جذب بازیکنان خارجی هستند، گفت: هر بازیکنی که می آید، دلیل نمی شود که حتماً جواب دهد. مثلاً زلاتان در بارسلونا ناموفق بود و در ایتالیا و فرانسه عملکرد موفقیت آمیزی داشت. ادن اِزار هم الان خیلی بی کیفیت تر از زمان حضورش در چلسی است، البته شاید بعدا خوب شود. مربیان بر اساس افکار تاکتیکی خود بازیکن می گیرند و عملکرد بازیکن هم به افکار مربی و برخورد او با بازیکن برمی شود. سجاد شهباززاده چند سال به هر تیمی می رفت، ناموفق بود، اما نیم فصل دوم سال گذشته خیلی به ما یاری کرد و در لیگ برتر سال جاری، سجادی را می بینیم که همه از او انتظار داریم.

قلعه نویی درمورد شرایط تیم فوتبال سپاهان در لیگ نوزدهم گفت: خدا را شکر شاکله تیم را حفظ کردیم. بعضی بازیکنان مانند سیاوش یزدانی و مهرداد محمدی از جمع ما جدا شدند و توانستیم سریع بازیکنان جایگزینی جذب کنیم. تیم ما نسبت به سال گذشته از لحاظ اعتماد به نفس و شرایط روحی و فنی باکیفیت تر است. با این حال یکی دو مشکل داریم. روز گذشته (دوشنبه) با نساجی بازی کردیم که به مهاجری بابت تیم خیلی خوبی که دارد، تبریک می گویم. این مسابقه دستاوردهای خوبی برای ما داشت و باید مسائل مان را رفع کنیم.

وی با انتقاد از اینکه زمان آغاز لیگ برتر فوتبال نامشخص بود، گفت: کارمان را بر اساس زمان آغاز لیگ که قبلاً اعلام شده بود، آغاز کردیم. پیش از آغاز مسابقات معمولاً به 6 هفته آماده سازی احتیاج داریم، اما الان وارد هفته دهم شده ایم و بازیکنان ما از لحاظ روحی و روانی فرسایشی شده اند. مدت زیادی تمرین کردیم و من هم به بازیکنانم فقط مرخصی استاندارد دادم. با این وجود فکر می کنم تیم ما نسبت به لیگ برتر سال گذشته، شرایط بهتری خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 19 شهریور 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 283

به "قلعه نویی: آقای حسن زاده! اگر فحاشی 100 هزار نفر خوب است، آن را به شما تقدیم می کنم، سپاهان نسبت به سال گذشته باکیفیت تر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قلعه نویی: آقای حسن زاده! اگر فحاشی 100 هزار نفر خوب است، آن را به شما تقدیم می کنم، سپاهان نسبت به سال گذشته باکیفیت تر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید