عراقچی: بلوکه کردن منابع اقتصادی ایران موجب از دست رفتن صندلی کره جنوبی نزد ملت ایران شده است

به گزارش بوستان گفتگو، معاون وزیر امور خارجه کشورمان در ملاقات با قائم مقام وزیر خارجه کره جنوبی تأکید کرد که اقدام غیرقانونی بانک های کره ای در بلوکه کردن منابع اقتصادی ایران موجب از دست رفتن اعتماد و صندلی کره جنوبی نزد ملت ایران شده است که جبران آن کار آسانی نخواهد بود.

عراقچی: بلوکه کردن منابع اقتصادی ایران موجب از دست رفتن صندلی کره جنوبی نزد ملت ایران شده است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، چوی جونگ کان قائم مقام وزیر خارجه کره که در قالب هیأت همراه نخست وزیر این کشور به تهران سفر نموده، امروز دوشنبه 23 فروردین با سد عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه ملاقات و مصاحبه کرد.

عراقچی با اشاره به سفر نخست وزیر کره به تهران که در تاریخ مناسبات دو کشور بعد از انقلاب بی سابقه می باشد گفت: با تبادل هیات در چنین سطحی انتظار مردم ایجاد یک تحول عمده در مناسبات دو کشور است و لذا کره جنوبی باید هر چه سریعتر اقدامی عملی برای برطرف مسائل روابط دو کشور انجام دهد. اقدام غیر قانونی بانک های کره ای در بلوکه کردن منابع اقتصادی ایران موجب از دست رفتن اعتماد و صندلی کره نزد ملت ایران شده که جبران آن کار آسانی نخواهد بود.

چوی نیز با ابراز خرسندی از اینکه ظرف سه ماه گذشته دو بار بعنوان قائم مقام وزیر خارجه کره به ایران سفر نموده، تاکید کرد که حل مسائل و تقویت روابط از اولویت های اصلی در روابط دو جانبه و توسعه مناسبات است.

وی همچنین اذعان داشت که خساراتی که شرکتهای کره ای در نتیجه تحریم های آمریکا علیه ایران متحمل شده اند بسیار گسترده بوده و ابراز امیدواری کرد که با فراهم شدن شرایط جدید، امکان حل این مسائل فراهم شود.

در این ملاقات عراقچی با اشاره به اقدام تروریستی اخیر در نطنز تاکید کرد که این نوع اقدامات علیه تاسیسات هسته ای که به طور مستقیم سلامت و امنیت مردم را مورد تهدید قرار می دهد، مصداق شاخص جنایت علیه بشریت تلقی می شود که باید صریحا از سوی همه کشورها محکوم شود.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 16 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 16 اردیبهشت 1400 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 1690

به "عراقچی: بلوکه کردن منابع اقتصادی ایران موجب از دست رفتن صندلی کره جنوبی نزد ملت ایران شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراقچی: بلوکه کردن منابع اقتصادی ایران موجب از دست رفتن صندلی کره جنوبی نزد ملت ایران شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید