صادرات میکرو ارگانیسم های ساخت ایران به چند کشور

یک شرکت دانش بنیان که اولین و تنها فراوریکننده مکمل های غذایی فراوری شده از میکروارگانیسم های مفید است، پیروز شد برای اولین بار این محصولات را به چند کشور صادر کند.

صادرات میکرو ارگانیسم های ساخت ایران به چند کشور

به گزارش خبرنگاران، مریم تاج آبادی ابراهیمی، مدیر عامل این شرکت دانش بنیان با بیان این که فرایند استخراج و عمل آوری این میکروب های مفید از منابعی مانند میوه و لبنیات برای اولین بار بومی سازی شد، گفت: شرکت ما اولین واحد صنعتی فراوریکننده پروبیوتیک در کشور است که با هدف فراوری میکروارگانیسم های کاربردی در صنایع غذایی و فرآورده های بیولوژیک تاسیس شد. این شرکت با ظرفیت سالیانه بالغ بر 7000 تن، انواع محصولات مانند استارترهای لبنی، پروبیوتیک های انسانی (غذایی و مکمل های دارویی)، انواع پروبیوتیک های دام، طیور و آبزیان، فرآورده های بیولوژیک و سایر محصولات میکروبی را فراوری و به بازار عرضه می نماید. مکمل های فراوریشده از میکروارگانیسم های فراوری ده در شرکت کاربردهای متعددی از جمله درمان مسائل گوارشی و یاری به تعدیل سیستم ایمنی بدن دارند.

وی اضافه نمود: ما اولین فراوریکننده پروبیوتیک های حوزه دام، طیور و آبزیان با مجوز سازمان دامپزشکی در منطقه هستیم. بسیاری از این محصولات در حال حاضر به عراق و دیگر کشورهای منطقه صادر می گردد. همچنین پیروز شدیم برای اولین بار جهت جلوگیری از بیماری آبزیان، از این میکروارگانیسم ها واکسن فراوری کنیم. علاوه بر این توانستیم تنها فراوریکننده بایودیابت در کشور باشیم که به عنوان مکمل در درمان بیماران دیابتی موثر است. تقریباً تمام محصولات ما 30 تا 40 درصد ارزان تر از محصولات وارداتی عرضه می گردد و در کشور، تنها رقیب ما واردکننده ها هستند.

تاج آبادی اضافه نمود: در عرصه مکمل های پروبیوتیک دام و طیور و آبزیان قریب 70 درصد بازار را در اختیار داریم و 30 درصد بقیه در اختیار واردکنندگان قرار گرفته است. برای اولین بار پیروز شدیم که محصولاتمان را به کشورهای مختلفی مانند عراق، آذربایجان و لبنان صادر کنیم. در آینده نیز قصد داریم شعاع صادراتی خود را توسعه بخشیم و کشورهای بیشتری را به مقاصد صادراتی شرکت اضافه کنیم.

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان توضیح داد: برای اینکه همیشه پویایی در فراوری را حفظ کنیم و ابتکار عمل را در دست داشته باشیم، شتاب دهنده لاکتوویژن را تاسیس نموده ایم و در آن از صاحبان فکر و ایده، متخصصین و مهندسان جوان زیست فناوری دعوت نموده ایم تا افکار و طرح های خود را با شرکت ما در میان بگذارند و در صورت وجود بستر مناسب این افکار و ایده ها را تجاری سازی خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 14 آبان 1398 شناسه مطلب: 455

به "صادرات میکرو ارگانیسم های ساخت ایران به چند کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صادرات میکرو ارگانیسم های ساخت ایران به چند کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید