سوء استفاده آمریکا از شیوع ویروس کرونا صدای چینی ها را درآورد

به گزارش بوستان گفتگو، وزارت خارجه چین به اظهارات مقامات آمریکایی که شیوع ویروس کرونا و افت اقتصاد چین در این شرایط را باعث رونق اشتغال در ایالات متحده خوانده بودند شدیدا انتقاد و ابراز ناراحتی کرد.

سوء استفاده آمریکا از شیوع ویروس کرونا صدای چینی ها را درآورد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید و از دیوار چین در پکن عبور کنید و به نمایشگاه گوانجو رفته و در خیابانهای شانگهای قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دولت چین روز آدینه از اظهارات غیردوستانه آمریکا در بحبوحه مبارزه سخت این کشور در برابر ویروس کرونا شدیدا انتقاد کرد و آن را در این شرایط برخلاف حسن نیت این کشور خواند.

هوا چونیانگ سخنگوی وزارت خارجه چین این اظهارات را بعد از سوء استفاده آمریکا از موقعیت چین در شرایط شیوع بیماری مهلک کرونا مطرح و تاکید نمود، در شرایطی که پکن در حال اجرا بهترین اقدامات برای جنگ با کرونا است این اظهارات در تضاد با حسن نیت واشنگتن است.

وزیر تجارت آمریکا اخیرا با اشاره به شیوع ویروس کرونا در چین و خوابیدن کسب و کارهای تجاری و مالی در چین گفته بود که این شرایط باعث بازگشت شغل و سرمایه به آمریکا خواهد شد!

علاوه بر آن، وزارت خارجه آمریکا هم با صدور یک بیانیه درباره سفر اتباع این کشور به چین به دلیل شیوع ویروس کرونا هشدار داده و از آنهایی که در چین هستند، خواسته این کشور را ترک نمایند. این بیانیه پیش از این برای عراق و افغانستان صادر شده بود. این مساله نیز موجب ناراحتی مقامات چینی شده است.

چونیانگ گفت: مردم چین به صورت همه جانبه علیه شیوع ویروس کرونا می جنگند و در این جهت ما با شفافیت و بالاترین مسئولیت کار می کنیم. پکن همه کشورها از جمله ایالات متحده را کاملا و به موقع از شرایط آگاه نموده و اطلاعات لازم را به صورت به روز با آنها به اشتراک گذاشته است.

وی اضافه نمود، دوست نیازمند دوست است. بسیاری از کشورها پیشنهاد یاری و حمایت از چین را به شکلهای مختلف مطرح نموده اند. برعکس اظهارات مقامات آمریکایی که نه مناسب بود و نه واقعی.

سخنگوی وزارت خارجه چین همچنین گفت: قطعا این اقدام آمریکا را ما براساس حسن نیت تلقی نخواهیم کرد.

وی با تاکید بر رهبری حزب کمونیست چین، روابط مستحکم سوسیالیسم با ویژگیهای مردم این کشور و حمایت قاطع جامعه بین المللی تاکید نمود که مردم چین با قلب و ذهن خود با این اپیدمی میجنگند و در نهایت پیروز خواهند شد.

به دنبال شیوع ویروس کرونا که از یک هفته پیش آغاز شده و تا کنون جان بیش از 200 نفر را گرفته است، بسیاری از فعالیتهای تجاری و مالی این کشور متوقف شده و بازارهای بورس این کشور نیز سقوط نموده است. بسیاری از پروازهای بین المللی به و از مقصد پکن متوقف شده و این مساله ضررهای هنگفتی را به شرکتهای چینی وارد نموده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 695

به "سوء استفاده آمریکا از شیوع ویروس کرونا صدای چینی ها را درآورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوء استفاده آمریکا از شیوع ویروس کرونا صدای چینی ها را درآورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید