سازمان ملل: مالزی و کره شمالی آرامش خود را حفظ نمایند

به گزارش بوستان گفتگو، سازمان ملل از پیونگ یانگ و کوالالامپور خواست خویشتنداری نمایند.

سازمان ملل: مالزی و کره شمالی آرامش خود را حفظ نمایند

با تور مالزی از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری رویترز، سازمان ملل از دو کشور مالزی و کره شمالی خواست تا آرامش خود را حفظ نمایند و همچنین خواهان آن شده است که دو طرف به وسیله روش های دیپلماتیک تثبیت شده اختلافات خود را حل و فصل نمایند.

این در حالی است که تصمیم کره شمالی برای ممنوعیت خروج اتباع مالزی از این کشور با واکنش متقابل کوالالامپور روبرو شده و مالزی اکنون میخواهد 3 فرد مخفی شده در سفارت کره شمالی را به اتهام دست داشتن در قتل برادر ناتنی رهبر این کشور، تحت بازپرسی قرار دهد.

پلیس مالزی 8 تبعه کره شمالی از جمله یک دیپلمات ارشد این کشور را به دست داشتن در قتل برادر ناتنی رهبر کره شمالی متهم نموده است.

خبرگزاری دولتی کره شمالی امروز سه شنبه اظهار داشت: وزارت خارجه کره شمالی ممنوعیت موقتی را برای خروج اتباع مالزی از این کشور در نظر گرفته است تا امنیت دیپلمات ها و شهروندانش در مالزی را تامین کند.

این اقدام به معنای آن است که کره شمالی همه اتباع مالزی را گروگان گرفته است. یک منبع مطلع وزارت خارجه مالزی تاکید نموده است که 11 تبعه مالزیایی در کره شمالی هستند. این افراد شامل 3 دیپلمات، 6 عضو خانواده آنها و 2 نفر دیگر که در کره شمالی کار می نمایند.

رئیس پلیس مالزی نیز تاکید نموده است که پلیس میخواهد از 3 نفری که در سفارت کره شمالی مخفی شده اند، بازپرسی کند.

همچنین نجیب رزاق نخست وزیر مالزی از کره شمالی خواست تا فورا همه شهروندان مالزیایی را در کره شمالی آزاد کند.

وی با انتشار بیانیه ای تاکید نمود: این اقدام شنیع، یعنی گروگان دریافت شهروندان ما، بی توجهی کامل به قوانین بین المللی و هنجارهای دیپلماتیک است.

نخست وزیر مالزی در پی این اقدام کره شمالی خواهان تشکیل نشست فوری شورای امنیت ملی این کشور شده است.

وی به پلیس مالزی دستور داده است تا از خروج همه اتباع کره شمالی از این کشور جلوگیری کند، تا زمانی که نسبت به امنیت و سلامتی همه شهروندان مالزیایی در کره شمالی اطمینان حاصل گردد.

خبر دیگر اینکه پلیس مالزی سفارت کره شمالی در کوالالامپور را مهر و موم نموده است تا مانع از خروج افرادی گردد که در این سفارتخانه مخفی شده اند.

.

منبع: تسنیم
انتشار: 9 آذر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 529

به "سازمان ملل: مالزی و کره شمالی آرامش خود را حفظ نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان ملل: مالزی و کره شمالی آرامش خود را حفظ نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید