دمشق: گزارش حقوق بشری آمریکا مملو از دروغ است

به گزارش بوستان گفتگو، دمشق گزارش سالانه وزارت امور خارجه ایالات متحده در مورد حقوق بشر در جهان را بدنام و حاوی دروغ و ادعاهایی برگرفته از سازمان های تروریستی توصیف کرد.

دمشق: گزارش حقوق بشری آمریکا مملو از دروغ است

به نقل از روسیا الیوم، وزارت امور خارجه سوریه در بیانیه ای اعلام کرد، گزارش آمریکا درباره شرایط حقوق بشر در جهان حاوی دروغ ها و ادعاهایی است که تقریباً در همه کشورهای جهان با ادعاهای نقض ارتباط دارد.

در این بیانیه آمده است: گزارش بدنام آمریکا درباره سوریه و کشورهایی چون روسیه، کوبا، چین، ونزوئلا، ایران و بلاروس که از سیاست های آمریکا راضی نیستند، بیانگر توهمات و دروغ هایی است که توسط مردم این کشورها و افکار عمومی جهان برملا شده اند.

در بیانیه وزارت امور خارجه همچنین تاکید شده که تمام آنچه در گزارش در مورد سوریه ذکر شده است برگرفته از گزارش سازمان های تروریستی، حامیان و سرمایه گذاران آنها در منطقه و جهان است و نویسندگان گزارش مذکور تخلفاتی را که توسط دولت های آمریکا اجرا شده و برای همه جهان و خود ایالات متحده شناخته شده است، از جمله اقداماتی که کل حقوق بشر را نقض می کند، سانسور کرده اند.

در این بیانیه ادعای دولت آمریکا مبنی بر اینکه حقوق بشر در سیاست خارجی این کشور در اولویت است به عنوان اوج نفاق توصیف و تاکیده شده است: مردم سوریه از نظر غذا، بهداشت ، محیط زیست و جنبه های مختلف زندگی به خاطر محاصره مالی غیرانسانی که هدف آن گرسنگی است در رنج و سختی هستند اما این گزارش شوم به طور واقعی به رنج های مردم سوریه که توسط تروریسم و حامیان مالی آن تحمیل شده، نپرداخته است.

در این بیانیه با اشاره به چپاول آشکار روغن و گندم سوریه توسط ایالات متحده آمده است که دولت آمریکا یک بار دیگر ثابت کرد گزارش هایش عمدتا متوجه کسانی است که مطابق با سیاست های آن و منافع آن نیستند.

وزارت امور خارجه سوریه در پایان بیانیه خود با تأکید بر اینکه دمشق مخالف استفاده از مسئله حقوق بشر برای دستیابی به منافع و اهداف سیاسی است، افزود که سوریه بیشترین نگرانی را در مورد حقوق، عزت و آینده مردم خود دارد و کشوری که کارنامه ای مملو از نقض حقوق بشر در تمام نقاط جهان دارد، حق ندارد در مورد حقوق بشر نظر دهد.

وزیر خارجه آمریکا آنتونی بلینکن ضمن ارائه گزارش سالانه به وزارت امور خارجه در مورد شرایط حقوق بشر در جهان اعلام کرد کشورش متعهد به دفاع از حقوق بشر در جهان در هر کجا که باشد است.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 4 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 4 اردیبهشت 1400 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 1671

به "دمشق: گزارش حقوق بشری آمریکا مملو از دروغ است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دمشق: گزارش حقوق بشری آمریکا مملو از دروغ است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید