خیز ارتش سوریه برای محاصره خان شیخون؛ یک شهرک دیگر آزاد شد

به گزارش بوستان گفتگو، ارتش سوریه در ادامه تلاش خود برای محاصره شهرک خان شیخون از سمت شمال غرب، شهرک مدایا را آزاد کرد.

خیز ارتش سوریه برای محاصره خان شیخون؛ یک شهرک دیگر آزاد شد

به گزارش گروه بین الملل بوستان گفتگو، ارتش سوریه به عملیات خود در شمال غرب استان حماه و جنوب استان ادلب (شمال غرب سوریه) همچنان ادامه می دهد.

پایگاه خبری مراسلون گزارش داد که نیروهای سوری بامداد امروز جمعه پیروز شدند در شمال شهرک راهبردی الهبیط که اخیرا آزاد شد، پیشروی کنند.

در جریان پیشروی نیروهای سوری در برابر گروه تروریستی جبهة النصره، نیروهای سوری پیروز شدند شهرک مدایا و ارتفاعات غربی آن را آزاد کنند.

این شهرک در شمال الهبیط قرار گرفته است؛ منطقه ای که در غرب شهر راهبردی خان شیخون قرار گرفته است و نیروهای سوری با حرکت به سمت شمال شرق آن، قصد محاصره خان شیخون را دارند.

نقشه آرشیوی؛ اندازه واقعی اینجا

یک منبع میدانی در همین ارتباط گفت که ارتش سوریه در تلاش است از سمت شمال و جنوب الهبیط، امنیت این منطقه را تأمین کند.

ارتش سوریه چهارشنبه هفته جاری در محور الهبیط-خان شیخون ، شهرک هایخربه مرشد و المنطار و مزارع المنطار را در جریان شدیدترین عملیات طی هفته های گذشته آزاد کرد.

نیروهای سوری پس از تسلط بر این مناطق، خود را به سه کیلومتری ورودی غربی خان شیخون رساندند.

خان شیخون با توجه به اینکه مشرف بر راستاهای اصلی و حیاتی است، اهمیت زیادی دارد. این راستاها باعث شده که خان شیخون، حلقه وصل بین ریف های شرقی، غربی و شاقتصادی بر ادلب باشد.

آزادسازی خان شیخون، گام نخست برای بازگشایی راستا بین پایتخت اقتصادی سوریه (حلب) با پایتخت سیاسی این کشور (دمشق) است. اما از نظر نظامی، باعث خواهد شد که ارتش سوریه به راحتی بتواند به سمت شمال یعنی کفرسجنة و معرة النعمان پیشروی کند؛ منطقه ای که حلقه وصل راستاهای بین المللی سوریه به سمت شمال، جنوب، شرق و غرب است.

همچنین تسلط ارتش سوریه بر خان شیخون به معنای تسلط کامل بر منطقه ای به وسعت صدها کیلومتر مربع از ریف شاقتصادی حماه از جمله منطقه موسوم به مثلث مرگ است؛ مثلثی که شهرکهای الزکاة، اللطامنة و کفرزیتا را به هم وصل می کند و با آزادی الزکاه، یک ضلع آن آزاد شد (جزیئات بیشتر).

خ

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 شهریور 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 285

به "خیز ارتش سوریه برای محاصره خان شیخون؛ یک شهرک دیگر آزاد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خیز ارتش سوریه برای محاصره خان شیخون؛ یک شهرک دیگر آزاد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید