خبر خوب عراقچی از وین، چند موضوع کلیدی مانده که پایتخت ها تصمیم می گیرند

به گزارش بوستان گفتگو، معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان اظهار کرد: در طول دو هفته گذشته و در جریان برگزاری دور چهارم مذاکرات وین پیشرفت های خوبی در جریان مذاکرات اجرا شده است و چند موضوع کلیدی باقی مانده که احتیاج به آنالیز بیشتر و تصمیم گیری در پایتخت ها است .

خبر خوب عراقچی از وین، چند موضوع کلیدی مانده که پایتخت ها تصمیم می گیرند

به گزارش خبرنگاران،سید عباس عراقچی در ارتباط با نشست امروز کمیسیون مشترک برجام گفت : امروز بعد از سرانجام بیش از دوهفته مذاکرات نشست جمع بندی خواهیم داشت و مجدداً هیئت ها جهت انجام مشورت های بیشتر به پایتخت های سیاسی خود مراجعه می نمایند .

این دیپلمات ارشد کشورمان توضیح داد: ما در طول دو هفته گذشته که دور چهارم مذاکرات بود شاهد پیشرفت های خوبی در مذاکرات بودیم البته چند موضوع کلیدی باقی مانده است که احتیاج به آنالیز بیشتر و تصمیم گیری در پایتخت ها است و امیدواریم در چند روز آینده انجام گردد و در دور بعدی که برای مذاکرات خواهیم شد داشت در خصوص آن ها به جمع بندی برسیم.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان، در ادامه صحبت های خود در ارتباط با فرایند مذاکرات وین در پاسخ به سوالی در ارتباط با نشست هایی که در طول دو هفته گذشته در سطوح مختلف در وین برگزار شده است، گفت: نشست ها و مذاکرات فشرده بود. در سطوح مختلف دوجانبه و چندجانبه نشست های داشتیم هیئت های مختلف با یکدیگر رایزنی کردند. این مذاکرات در سطح کارشناسی و در سطح بنده انجام شد و در طول این بحث ها تلاشی داشتیم که در خصوص موضوعات مورد اختلاف به جمع بندی برسیم ،اختلافات را برطرف کنیم و یا کمتر کنیم و نتیجه آن این است که اکنون در موقعیتی قرار داریم که می توانیم یک جمع بندی کلی داشته باشیم.

عراقچی ادامه داد : چند موضوع کلیدی باید حل گردد در خصوص بقیه موارد توافق وجود دارد متن نگارش خوبی اجرا شده است و موقع آن است که یک رجوعی به پایتخت داشته باشیم مشورت های آخر صورت بگیرد و بعد انشاءالله مذاکرات را ادامه می دهیم.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 26 خرداد 1400 بروزرسانی: 26 خرداد 1400 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 1752

به "خبر خوب عراقچی از وین، چند موضوع کلیدی مانده که پایتخت ها تصمیم می گیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر خوب عراقچی از وین، چند موضوع کلیدی مانده که پایتخت ها تصمیم می گیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید