خبرنگاران رییس جمهوری آذربایجان : بعضی مناطق قره باغ آزاد شد

به گزارش بوستان گفتگو، باکو - خبرنگاران - الهام علی اف رییس جمهوری آذربایجان عصر روز دوشنبه گفت : چند منطقه مسکونی و ارتفاعات استراتزِک در شهرستان جبرایل آزاد شده است.

خبرنگاران رییس جمهوری آذربایجان : بعضی مناطق قره باغ آزاد شد

جهت دریافت خدمات طراحی سر در ورودی ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش خبرنگاران ، علی اف در صفحه تویتری خود نوشت : ارتش جمهوری آذربایجان امروز روستاهای شیخعلی آنالی ، ساریجالی ، مازرا و بعضی ارتفاعات استراتزیک در شهرستان جبرایل را آزاد کرد .

رییس جمهوری آذربایجان گفت که عملیات نظامی موفقیت آمیز ارتش این کشور در قره باغ ادامه دارد.

رسانه های جمهوری اذربایجان می گویند شهرستان جبرایل بعنوان یکی از هفت شهرستان در مجاورت منطقه قره باغ کوهستانی بیش از 27 سال بود که تحت اشغال نیروهای ارمنستان قرار گرفته و مرکز این شهرستان چند روستای آن چند روز پیش در درگیری های نظامی از نیروهای ارمنی آزاد شده است.

جبرایل در 336 کیلومتری جنوب غرب باکو پایتخت جمهوری آذربایجان در جنوب منطقه قره باغ کوهستانی و در مرز با جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته است .

این گزارش می افزاید: کنترل نیروهای جمهوری آذربایجان بر شهرستان جبرایل به قطع ارتباط با مرکز شهرستان فضولی جمهوری آذربایجان که از سال 1993 میلادی تحت کنترل نیروهای ارمنی قرار داشت، خاتمه می دهد.

بامداد ششم مهرماه جاری درگیری میان نظامیان ارمنستان و جمهوری آذربایجان در مرزهای مشترک دو کشور از سرگرفته شد و وزارت دفاع جمهوری آذربایجان با صدور بیانیه ای نیروهای ارمنستان را شروع کننده درگیری و نخست وزیر ارمنستان نیز جمهوری آذربایجان را شروع کننده حمله دانست.

پس از درگیری های نظامی چند روزه ماه جولای (اواسط تیر) بین نیروهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان که منجر به تلفات جانی از هر دو طرف شد، جنگ لفظی و بعضی تحرکات دیپلماتیک به تنش در منطقه قفقاز دامن زده و بروز برخورد نظامی میان این دو کشور را قابل پیش بینی نموده بود.

در سال 1993 میلادی، به دنبال درگیری های چهارساله نظامی دو کشور، بعضی دولت های اروپایی و منطقه برای خاتمه دادن به منازعات ارضی میان باکو و ایروان وارد عمل شدند و خاتمه با میانجیگری گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا، آتش بس میان طرفین مناقشه برقرار شد، اما کوشش های بین المللی برای حل مسالمت آمیز این مناقشه تا به امروز نتیجه ای نداشته است.

منبع: ایرنا
انتشار: 24 مهر 1399 بروزرسانی: 24 مهر 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 1290

به "خبرنگاران رییس جمهوری آذربایجان : بعضی مناطق قره باغ آزاد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران رییس جمهوری آذربایجان : بعضی مناطق قره باغ آزاد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید