خبرنگاران دروغ پراکنی روزنامه آمریکایی در خصوص حادثه نطنز

به گزارش بوستان گفتگو، تهران- خبرنگاران- روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز در گزارشی جعلی به نقل از آن چه که یک مقام اطلاعاتی خاورمیانه ای خوانده، دروغ پراکنی جدیدی در خصوص آسیب دیدن یکی از سوله های در دست احداث محوطه باز سایت نطنز عنوان نمود.

خبرنگاران دروغ پراکنی روزنامه آمریکایی در خصوص حادثه نطنز

این روزنامه بامداد آدینه در کوشش برای انحراف افکار عمومی چنین مدعی شد؛ شواهد اولیه حاکی از آن است که این اتفاق در واقع یک خرابکاری بوده است.

نیویورک تایمز در عین حال نوشت: با این وجود، همچنان این احتمال به قوت خود باقی است که این موضوع نتیجه یک حادثه صنعتی بوده باشد.

این روزنامه مدعی شده است: یک مقام اطلاعاتی خاورمیانه ای که نامش نقل نمی گردد، گفت که این انفجار ناشی از یک وسیله انفجاری بوده که در داخل تأسیسات کار گذاشته شده بود.

دیوید آلبرایت رییس موسسه علوم و امنیت بین الملل نیز در مصاحبه با نیویورک تایمز، بدون اشاره به هیچ سند و مدرکی ادعا کرد که عواملی وجود دارد که نشان می دهد این مسأله به احتمال زیاد یک اقدام خرابکارانه بوده است.

این ادعا در حالی مطرح می گردد که سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: بامداد پنجشنبه به دنبال وقوع حادثه ای که چگونگی آن در دست آنالیز است، یکی از سوله های در دست احداث محوطه باز سایت نطنز دچار آسیب شد.

به گزارش مرکز دیپلماسی عمومی و اطلاع رسانی سازمان انرژی اتمی، بهروز کمالوندی اضافه کرد: این رخداد هیچ گونه تلفات جانی نداشته و لطمه ای به فعالیت های جاری این مجموعه نیز وارد نکرده است.

وی همچنین عصر پنجشنبه در گفت وگویی تأکید کرد: هیچ تلفاتی بر اثر حادثه بامداد پنجشنبه در مجتمع شهید احمدی روشن نطنز نداشتیم و فرایند عادی فعالیت های غنی سازی به دور از محل حادثه ادامه دارد.

وی یادآور شد: فعالیتهای غنی سازی این مجتمع در زیرزمین انجام می گردد اما در محوطه باز هم تعداد زیادی سوله داریم که کارهای مختلفی را انجام می دهند و این سوله از سوله هایی بوده که در حال تکمیل است.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی اظهار کرد: در این سوله هیچ نوعی از مواد هسته ای نبوده؛ بنابر این برخلاف تبلیغات و شایعات رسانه های معاند و ضد انقلاب که بحث آلودگی را مطرح می نمایند، هیچ آلودگی وجود نداشته است.

منبع: ایرنا
انتشار: 8 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 1193

به "خبرنگاران دروغ پراکنی روزنامه آمریکایی در خصوص حادثه نطنز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران دروغ پراکنی روزنامه آمریکایی در خصوص حادثه نطنز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید