خبرنگاران بیانیه گروه های مقاومت عراق درباره توقف مشروط حملات به آمریکایی ها

به گزارش بوستان گفتگو، بغداد - خبرنگاران - گروه های مقاومت عراق با صدور بیانیه ای از توقف عملیات نظامی علیه نیروهای امریکایی و خارجی در عراق و فرصت دهی به آنان به منظور خروج از این کشور خبر دادند.

خبرنگاران بیانیه گروه های مقاومت عراق درباره توقف مشروط حملات به آمریکایی ها

به گزارش خبرنگاران از میدل ایست نیوز، در بیانیه گروه های مقاومت عراق که امروز (شنبه) منتشر شده آمده است که در راستای احترام به تلاش های مثبت برخی شخصیت های ملی و سیاسی برای ترسیم زمان بندی محدود و مشخص به منظور اجرای تصمیم ملت، مجلس و دولت عراق در خروج نیروهای خارجی از عراق، به این نیروها فرصت مشروط می دهیم.

در این بیانیه به آمریکایی ها نسبت به فرجام هر گونه فریب کاری، تعلل و وقت کشی در تحقق خواسته نخست مردم عراق هشدار شدید داده شده و در ادامه آمده است: در صورت محقق نشدن این خواسته مردم، ناچار خواهیم شد تا وارد مزحله رزمی پیشرفته شویم و از امکانات کمی و کیفی مقاومت علیه نیروهای خارجی استفاده کنیم.

بیانیه گروه های مقاومت همچنین ضمن پذیرش حملات به نیروهای آمریکایی در عراق، افزوده برخی از برادران مجاهد در مقدمه اقدامات محور مقاومت از برخی امکانات ساده به عنوان گام نخست در راستا طولانی که برای آن برنامه ریزی شده است، استفاده کردند و این امر پس از آن صورت گرفت که واشنگتن به مصوبه مجلس عراق در خروج از کشور عمل نکرد.

بیانیه ادامه داده که اشغالگر آمریکایی شروع به شکوه و شکایت کرده و نتوانسته این حملات را تاب بیاورد لذا دست به جنگ روانی زده تا دیدگاه جامعه عراق را از رهگذر تهدید به پیامدهای سیاسی و اقتصادی تغییر دهد، پیامدهایی که می تواند در صورت بسته شدن سفارت آمریکا گریبان عراق را بگیرد.

گروه های مقاومت در خاتمه بیانیه آورده اند که اشغالگر آمریکایی خود را در موقعیتی احساس می کند که نمی توانند از سربازان شان حتی در پایگاه های مستحکم و مجهز به جدیدترین سامانه های پدافند هوایی حفاظت کنند لذا شروع به گسیل میانجی ها و واسطه ها برای توقف عملیات مقاومت حتی برای مدتی کوتاه کرده است.

مجلس عراق 15 دی ماه 98 در نشستی فوق العاده با حضور نخست وزیر پیشین (عادل عبدالمهدی) رای به اخراج نیروهای بیگانه از خاک این کشور داد.

با وجود این مصوبه قانونی نیروهای آمریکایی همچنان به بهانه واهی مقابله با تهدید داعش در خاک عراق حضور دارند.

بر اساس اعلام منابع آمریکا، واشنگتن 5200 نظامی در خاک عراق دارد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا شهریور گذشته در کنفرانس مطبوعاتی گفت که کشورش شمار نیروهای خود در عراق را در زمان بسیار کوتاه تا دو هزار سرباز کاهش خواهد داد.

منبع: ایرنا
انتشار: 20 آبان 1399 بروزرسانی: 20 آبان 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 1344

به "خبرنگاران بیانیه گروه های مقاومت عراق درباره توقف مشروط حملات به آمریکایی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بیانیه گروه های مقاومت عراق درباره توقف مشروط حملات به آمریکایی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید