خبرنگاران آبرسانی به چند روستا در نیشابور مختل شد

به گزارش بوستان گفتگو، مشهد- خبرنگاران- فرماندار نیشابور گفت: در پی بارشهای اخیر و جریان سیلاب عملیات انتقال آب از مجتمع آبرسانی دزق در بخش سرولایت این شهرستان به پنج روستا با حدود 600 خانوار جمعیت دچار اختلال شد.

خبرنگاران آبرسانی به چند روستا در نیشابور مختل شد

علیرضا قامتی عصر دوشنبه در گفت گو با خبرنگار خبرنگاران حجم مخزن آبرسانی دزق را جوابگوی 24 ساعت از احتیاج این منطقه اعلام و بیان نمود: در پی اختلال ایجاد شده هم اینک آبرسانی به روستاهای زیر پوشش این مجتمع با تانکر در حال اجرا است.

وی اضافه نمود: ظرف 48 ساعت اخیر بارندگی همچنین موجب قطع ارتباط جاده نیشابور - کاشمر و جهت ارتباطی روستای دزق در بخش سرولایت شهرستان نیشابور گشت که هم اینک این جهتها بازگشایی شده اند.

فرماندار نیشابور ادامه داد: در محدوده پل دولت آباد بخش زبرخان که با ورود سیلاب ها تعدادی از کشاورزان جهت آبگیری زمین های خود مبادرت به تغییر جهت سیلاب ها نموده بودند این امر موجب آبگرفتگی پیرامون خطوط راه آهن شده بود که با تدابیر اجرا شده سیلاب پیرامون ریل های آهن به منطقه امن راهنمایی شد.

وی گفت: تعدادی از خانه های قدیمی خشتی و گلی در بعضی از روستاهای نیشابور به دلیل بارش های اخیر دچار تخریب شده ولی خسارت جانی نداشته ایم و اطلاع رسانی های لازم به واحدهای مسکونی که در حریم و بستر رودخانه ها ساخته شده اند انجام گشته است.

انسداد جهت محل دفن زباله

شهردار نیشابور هم به محل 20 هکتاری دفن زباله های این شهر در منطقه کال شور اشاره و بیان نمود: جریان سیل دیشب جهت دسترسی به محل دفن زباله های جمع آوری شده از سطح شهر نیشابور را بست.

علی نجفی در تبادل نظر با خبرنگار خبرنگاران اضافه نمود: سیل بخشی از زباله های قدیمی دفن شده در این محل را با خود برد که از لحاظ زیست محیطی مشکلاتی در پی خواهد داشت.

وی ادامه داد: همچنین در جریان بارندگی اخیر 30 نقطه از سطح شهر نیشابور دچار آب گرفتگی شد که خسارتی در پی نداشت.

شهردار نیشابور در ادامه گفت: 60 درصد از آسفالت سطح خیابانهای این شهر فاقد کیفیت مناسب است. به همین خاطرحجم خسارت وارده به آسفالت معابر شهری زیاد بوده است.

وی اضافه نمود: حجم آب مسیل نانوا در شهر نیشابور نیز در پی بارندگی دیشب به شدت افزایش یافته که برای واحدهای مسکونی واقع در حریم این مسیل خطرآفرین است.

نجفی گفت: شهرداری نیشابور برای آمادگی و اقدام بهنگام در زمان حوادث غیرمترقبه مانند سیلاب، احتیاجمند امکانات، تجهیزات بیشتر و اعتبارات دولتی است.

رئیس جمعیت هلال احمر نیشابور نیز گفت: طی بارندگی اخیر دو مورد عملیات برطرف آب گرفتگی توسط چهار گروه امدادگران هلال احمر در روستاهای اسحق آباد و رستم آباد این شهرستان انجام شد.

اسماعیل شابیگی در تبادل نظر با خبرنگار خبرنگاران اضافه نمود: هم اینک دو هزار و 60 امدادگر در قالب 20 گروه در این شهرستان در حال آماده باش بسر می برند.

وی ادامه داد: جهت مقابله با شرایط سخت در صورت بروز حوادث غیرمترقبه در نیشابور، بسته های معیشتی و بهداشتی برای هزار و 400 خانوار فراهم شده است.

رئیس جمعیت هلال احمر نیشابور گفت: همچنین در شهر خرو یک زمین مسطح، در شهر بار یک مدرسه و در روستای آهوان یک سوله ورزشی برای اسکان اضطراری و در دیزباد نیز برای 60 خانوار دپوی اقلام امدادی شامل چادر، پتو و دیگر وسایل مورد احتیاج فراهم شده است.

مرکز شهرستان 450 هزار نفری نیشابور در فاصله 122 کیلومتری غرب مشهد واقع شده است. نیشابور مرکب از چهار بخش مرکزی، زبرخان، سرولایت و میان جلگه 431 روستا دارد.

163 هزار نفر از جمعیت این شهرستان ساکن روستاها هستند.

منبع: ایرنا
انتشار: 17 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 1028

به "خبرنگاران آبرسانی به چند روستا در نیشابور مختل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آبرسانی به چند روستا در نیشابور مختل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید