توئیت فارسی الکاظمی پس از انتصاب به سمت نخست وزیری، عکس

به گزارش بوستان گفتگو، مصطفی الکاظمی نخست وزیر مامور به تشکیل کابینه عراق امروز (پنجشنبه) پس از انتصاب به این سمت در توییتی به سه زبان عربی، فارسی و انگلیسی نوشت که در دولت خود خواست و مطالبه مردم عراق را در اولویت برنامه ها قرار می دهد.

توئیت فارسی الکاظمی پس از انتصاب به سمت نخست وزیری، عکس

به گزارش بوستان گفتگو،نخست وزیر مامور به تشکیل کابینه عراق در توئیترش نوشت: وظیفه من برای راهنمایی دولت عراق ، من پیش از مردم شریف خود قول می دهم ، برای تشکیل دولتی که تابش آرزوها و خواسته های عراقی ها را در صدر اولویت های خود قرار دهد ، محافظت از حاکمیت کشور ، حفظ حقوق ، کار برای حل بحران ها و فشار آوردن اقتصاد به پیش برود.

گفتنی است که در پی انصراف عدنان الزرفی از تشکیل کابینه عراق، برهم صالح رییس جمهوری این کشور، مصطفی الکاظمی رییس دستگاه امنیتی عراق را مامور تشکیل کابینه کرد.

صالح در حضور شمار زیادی از رهبران سیاسی (سید عمار حکیم، هادی العامری، حیدر العبادی، فالح فیاض و نصار الربیعی) و نمایندگان فراکسیون های مختلف در کاخ ریاست جمهوری، حکم الکاظمی را تحویل وی داد.

محمد الحلبوسی رییس مجلس و فائق زیدان رییس شورای عالی قضایی عالی ترین مرجع قضایی عراق در کاخ ریاست جمهوری برای تکلیف الکاظمی به پست نخست وزیری حضور داشتند.

رییس جمهوری عراق بر اساس قانون، موظف به معرفی الکاظمی به عنوان نامزد فراکسیون های عمده شیعه برای تشکیل کابینه است.

الکاظمی جایگزین عادل عبدالمهدی نخست وزیر دولت پیشبرد امور عراق شده است.

طبق توافق، عمر دولت الکاظمی یکساله خواهد بود و وی طی این مدت بستر لازم را برای برگزاری انتخابات زودهنگام مجلسی مهیا نموده و همچنین بودجه 2020 را تهیه و به مجلس می فرستد.

الکاظمی یک ماه فرصت دارد تا کابینه خود را تشکیل داده و از مجلس بخواهد به دولت وی رای اعتماد دهد.

در پی مخالفت بیشتر گروه های شیعه عراق، عدنان الزرفی امروز پنجشنبه از تشکیل کابینه انصراف داد. دلیل مخالفت این گروه ها، وابستگی وی به آمریکا عنوان شده است.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 12 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 1018

به "توئیت فارسی الکاظمی پس از انتصاب به سمت نخست وزیری، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توئیت فارسی الکاظمی پس از انتصاب به سمت نخست وزیری، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید