تصمیمات مهم درباره مدارس ؛ سال تحصیلی تا 6 هفته بعد از تعطیلی کرونا ادامه می یابد ، سرنوشت شهریه ها و کنکور

به گزارش بوستان گفتگو، وزیر آموزش و پرورش با اشاره به تعطیلی مدارس به دلیل پیشگیری از شیوع ویروس کرونا درباره مدت سال تحصیلی جاری و نیز زمان برگزاری کنکور و همچنین شهریه مدارس غیر دولتی شرح داد.

تصمیمات مهم درباره مدارس ؛ سال تحصیلی تا 6 هفته بعد از تعطیلی کرونا ادامه می یابد ، سرنوشت شهریه ها و کنکور

به گزارش بوستان گفتگو به نقل از فارس، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش با حضور در هنرستان دخترانه آل یاسین واقع در منطقه 12 شهر تهران و بازدید از کارگاه فراوری ماسک های تنفسی این هنرستان اظهار کرد: از مأموریت های وزارت آموزش و پرورش این است که در شرایط سخت و احتیاجهای فوری در کنار جامعه باشد، بنابراین در شرایط فعلی ما به یاری جامعه آمده ایم و 130 هنرستان روزانه بین 130 تا 140 هزار ماسک فراوری می نمایند و در اختیار سازمان های قانونی مرتبط قرار می دهند و تا هر زمانی که کشور به شرایط عدم احتیاج ماسک برسد، این کار را ادامه می دهیم.

وی با اشاره به تعطیلی مدارس به دلیل پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و جبران این تعطیلات در سال تحصیلی جاری گفت: در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا که با حضور رئیس جمهور تشکیل شد همین مبحث مطرح شده است و برای ما مهم است این تعطیلات سال تحصیلی آینده را تحت تأثیر قرار ندهد؛ در خصوص بازگشایی مدارس، ستاد ملی مبارزه با کرونا هر زمان که مشخص کند مدارس بازخواهد شد و ما متناسب با زمان از دست رفته اقدام خواهیم کرد؛ البته مدارس به وسیله فضای مجازی، آموزش های تلویزیونی و ... به جبران این زمان اقدام می نمایند لذا با احتساب آموزش های مجازی که داده می گردد زمان از دست رفته را به دست خواهیم آورد.

حاجی میرزایی اضافه نمود: با مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا، وزارت آموزش و پرورش می تواند تقویم زمانی مدارس را جابجا کند و اختیاراتی را به شورای آموزش و پرورش استان ها می دهیم تا بین 4 تا 6 هفته پس از بازگشایی مدارس، سال تحصیلی را ادامه دهند. همچنین کنکور20 روز پس از پایان امتحانات نهایی برگزار خواهد شد.

وی در خصوص مدارس غیردولتی و سرویس های مدارس و سؤالاتی که در خصوص پرداخت شهریه آنها در رسانه ها مطرح می گردد، گفت: شورای نظارت بر مدارس غیردولتی در هر استان موظف است در خصوص خدماتی که مدرسه ارائه نموده است و میزان شهریه پرداختی آنالیز هایی را انجام دهد. همچنین کارگروهی دیگری در خصوص سرویس های مدارس در استان ها پیش بینی و به استان ها تفویض اختیار شده است تا در این باره نیز تصمیم گیری نمایند.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اجرای فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری بیان نمود: در فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری 10 فوق العاده حقوق پیش بینی شده است و دولت هم به تازگی مصوبه ای داشته است که دستگاه هایی که این فوق العاده ها را افزایش نداده اند، این کار را انجام دهند. معلمان در سال 94 و 98 که قانون رتبه بندی برایشان اعلام شد از همین ظرفیت فصل دهم استفاده کردند.

وی در خصوص سرنوشت رتبه بندی اضافه نمود: ستادی از قبل برای بحث رتبه بندی بین وزارت آموزش و پرورش، سازمان برنامه و بودجه و سازمان امور استخدامی تشکیل شده بود و اکنون این موضوع آنالیز می گردد که با لحاظ فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری، چه اتفاقی برای رتبه بندی باید بیفتد.

حاجی میرزایی تأکید کرد: وزارت آموزش و پرورش با تمام وجود کوشش می نماید تا عدالت در پرداخت ها وجود داشته باشد و این موضوع نیز مورد تأکید رئیس جمهور نیز است.

وی در خصوص پرداخت حق التدریس شاغلان که مقدار آن 1800 میلیارد تومان است، گفت: سازمان برنامه و بودجه تعهد نموده پس از پرداخت حقوق، پرداخت حق التدریس شاغلین را در دستور کار قرار دهد و همچنین قول داده اند که تخصیص آموزش و پرورش را 110 درصد لحاظ نمایند که در این صورت مطالبات محدودی به سال بعد منتقل می گردد.

وزیر آموزش و پرورش در خصوص اختصاص اینترنت رایگان به دانش آموزان گفت: در روزهای اخیر بخشی از حجم اینترنت رایگان به وسیله وزارت ارتباطات برای تلفن های ثابت انجام شد و با توجه به اینکه معلمان در شبکه های اجتماعی در کوشش برای آموزش مجازی دانش آموزان هستند، درخواست اینترنت رایگان بیشتری برای همکاران فرهنگی و دانش آموزان نموده ایم که در خصوص این موضوع توافق کلی شده است و در اسرع وقت اطلاع رسانی های لازم را خواهیم کرد.

حاجی میرزایی در خصوص اختصاص بیشتر زمان دانش آموزان به برنامه های شبکه های تلویزیونی و شبکه های اجتماعی گفت: ارائه آموزش ها به وسیله تلویزیون و شبکه مجازی، علاوه بر اینکه به جلوگیری از تعطیل شدن آموزش یاری می نماید، به معلمان و دانش آموزان در خصوص غنی سازی ساعات ماندن در منزل و در مدت تعطیلات طولانی یاری خواهد نمود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 15 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 15 اردیبهشت 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 955

به "تصمیمات مهم درباره مدارس ؛ سال تحصیلی تا 6 هفته بعد از تعطیلی کرونا ادامه می یابد ، سرنوشت شهریه ها و کنکور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصمیمات مهم درباره مدارس ؛ سال تحصیلی تا 6 هفته بعد از تعطیلی کرونا ادامه می یابد ، سرنوشت شهریه ها و کنکور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید