تردید معامله گران درباره افزایش برنامه ریزی شده تولید اوپک

به گزارش بوستان گفتگو، معامله گران با استناد به سیگنال های نزولی بازار، درباره اجرای تسهیل کاهش تولید اوپک در سال 2021 اظهار تردید کردند.

تردید معامله گران درباره افزایش برنامه ریزی شده تولید اوپک

به گزارش خبرگزاری رویترز از لندن، معامله گران عمده روز سه شنبه (هشتم مهرماه) اعلام کردند که بعید است سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) تولید نفت را از ژانویه سال آینده میلادی افزایش دهد، زیرا این مسئله می تواند فشار نزولی بیشتری به بازار ضعیف کنونی وارد کند.

قرار است اوپک در ماه ژانویه 2021 کاهش تولید خود را به مقدار 2 میلیون بشکه در روز تسهیل کند. اوپک و سایر تولیدکنندگان عمده نفت در مارس امسال تولید خود را به مقداری بی سابقه کاهش دادند، زیرا تقاضای سوخت در پی محدودیت های اعلام شده برای مهار ویروس کرونا با کاهشی بی سابقه روبه رو شد.

پیر آندوراند بنیانگذار شرکت مدیریت سرمایه آندوراند، در اجلاس جهانی کالای اف تی گفت: فکر نمی کنم اوپک در ماه ژانویه تولید خود را افزایش دهد. اگر چنین شود، بازار آنها را زیر فشار قرار خواهد داد.

آندورا و بن لوکاک، از مدیران شرکت ترافیگورا هر دو گفتند که قیمت نفت در انتها سال آینده، از حدود 40 دلار کنونی، فقط به 50 دلار برای هر بشکه می رسد.

لوکاک افزود: زودترین زمانی که قیمت ها می توانند بالاتر باشند سال 2022 خواهد بود.

معامله گران انتظار دارند که در چند سال آینده عرضه به طور بالقوه کاهش یابد، زیرا سرمایه گذاری برای تولیدهای جدید محدود خواهد بود. آندوراند برآورد کرد قیمت ها فقط در بازه کوتاهی افزایش یابند، زیرا وی انتظار دارد که تقاضای جهانی نفت تا سال 2029-2028 و زودتر از آنچه برخی دیگر از مدیران پیش بینی کرده اند، به اوج خود برسد.

وی افزود: همه گیری ویروس کرونا شکنندگی سیستم اقتصادی جهانی را آشکار کرده است و تأثیرهای ناشی از تغییرات آب وهوایی می تواند حتی بیشتر باشد.

آندورا گفت: واکسنی برای تغییرات آب وهوایی نخواهد بود.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 14 آبان 1399 بروزرسانی: 14 آبان 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 1330

به "تردید معامله گران درباره افزایش برنامه ریزی شده تولید اوپک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تردید معامله گران درباره افزایش برنامه ریزی شده تولید اوپک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید