اوباما: ایران باید جامعه بین المللی را درباره صلح آمیز بودن برنامه هسته ای اش مطمئن سازد

به گزارش بوستان گفتگو، خبرنگاران: رؤسای جمهور آمریکا و چین در گفتگویی تلفنی به بررسی مسائل مختلف مانند برنامه هسته ای ایران و تلاش شش قدرت جهانی برای دستیابی به توافق جامع هسته ای با تهران پرداختند.

اوباما: ایران باید جامعه بین المللی را درباره صلح آمیز بودن برنامه هسته ای اش مطمئن سازد

به گزارش گروه بین الملل بوستان گفتگو به نقل از رویترز؛ باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا در مصاحبهیی تلفنی با ژی جین پینگ، همتای چینی خود درباره موضوعات مختلفی مانند برنامه هسته ای ایران و کره شاقتصادی مصاحبه کردند. این دو مقام همچنین تلاش ها برای به توافق رسیدن با ایران درباره برنامه هسته ای را مورد بازبینی قرار دادند.

کاخ سفید در بیانیه ای بیان نمود اوباما بر لزوم همکاری با چین برای اطمینان از پایبندی کره شاقتصادی به تعهدات غیر هسته ای خود تاکید دارد.

کاخ سفید همچنین بیان نمود دو رهبر درباره لزوم همکاری بین چین و آمریکا در مذاکرات میان ایران و شش کشور جهانی به مصاحبه پرداختند.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: رئیس جمهور (اوباما) تاکید کرد که ایران باید گام های لازم برای جلب اعتماد جامعه بین المللی مبنی بر صلح آمیز بودن برنامه هسته ای خود را بردارد.

چین و ایران دارای روابط نزدیک تجاری و نفتی هستند و پکن بارها با درخواست آمریکا برای اعمال تحریم های اقتصادی بیشتر علیه ایران مخالفت کرده است.

مذاکرات میان ایران و شش قدرت جهانی در حال حاضر در شهر وین در حال برگزاری است .

منبع: تسنیم
انتشار: 29 آذر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 580

به "اوباما: ایران باید جامعه بین المللی را درباره صلح آمیز بودن برنامه هسته ای اش مطمئن سازد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اوباما: ایران باید جامعه بین المللی را درباره صلح آمیز بودن برنامه هسته ای اش مطمئن سازد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید