اعلام بی مسؤولیتی معاونت گردشگری نسبت به خانه های ساعتی

به گزارش بوستان گفتگو، معاون گردشگری تاکید نمود: هیچ مسؤولیتی در برابر خانه ها یا سوئیت های ساعتی نداریم.

اعلام بی مسؤولیتی معاونت گردشگری نسبت به خانه های ساعتی

با وبسایت گردشگری تریپ ادوایزر همراه باشید.

ایسنا: گردشگران خارجی، راهنماهای تور و صاحبان آژانس های گردشگری یکی از چند مشتری سوئیت های ساعتی معرفی شده اند؛ آپارتمان هایی مبله که به چند برابر قیمت واقعی به مشتریان خارجی اجاره داده می شوند. اتحادیه صنف مشاوران املاک، اما املاکداران را از انعقاد قرارداد خانه های ساعتی و روزانه منع نموده و فقط به مشاوران اجازه دارده قراردادهای یک ساله و شش ماهه امضا نمایند. بعضی نمایندگان مجلس هم ایراد امنیتی به این خانه های ساعتی وارد نموده اند. جانشین فرمانده ناجا هم در واکنش به این پدیده که البته چند سالی است در کشور رایج شده و محل معامله آن هم بیشتر فضای مجازی است، گفته: پلیس چنین مواردی را آنالیز و کنترل می نماید و در هرجایی که متوجه گردد جرمی اتفاق افتاده با آن مقابله نموده و به آن ورود می نماید. هرچند سردار ایوب سلیمانی یادآور شده که مقررات در این حوزه مربوط به دیگران است.

ولی تیموری ـ معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ـ در واکنش به موضوع سوئیت های اجاره ای در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: یکسری واحدهای اقامتی در کشور وجود دارند که از این معاونت مجوز می گیرند، قوانین تعیینی هم برای آن ها وجود دارد که طبق آن هویت ساکنان این اقامتگاه ها باید محرز گردد، حال چه اقامتگاه ساعتی اجاره داده گردد چه ماهانه.

وی اضافه نمود: آنچه برای ما اهمیت دارد این است که این واحدها مجوز داشته باشند و تحت یکی از مصادیق تعیین شده در آیین نامه مصوب دولت قرار گرفته باشند. بر همین اساس هم معاونت گردشگری و نیروی انتظامی اماکن روی این واحدها نظات و کنترل دارند.

تیموری گفت: اگر اقامتگاهی خارج از مصدایق آیین نامه ایجاد، اصلاح، تکمیل، درجه بندی و نرخ گذاری تأسیسات گردشگری قرار بگیرد طبیعتا از نظارت و حوزه اختیار ما خارج می گردد. بنابراین سوئیت های ساعتی اگر مجوز رسمی از این وزارتخانه نداشته باشند از مسؤولیت ما خارج هستند و مسائل آن ها هم به معاونت گردشگری ارتباطی پیدا نمی نماید.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 24 آبان 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 501

به "اعلام بی مسؤولیتی معاونت گردشگری نسبت به خانه های ساعتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام بی مسؤولیتی معاونت گردشگری نسبت به خانه های ساعتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید