اشرف غنی: صلح با طالبان بدون آتش بس غیرممکن است

به گزارش بوستان گفتگو، در پی دستور دونالد ترامپ برای توقف گفت وگوهای صلح نمایندگان آمریکا با طالبان، رئیس جمهوری افغانستان بار دیگر بر خواست کابل برای برقراری صلح در کشورش تأکید کرد.

اشرف غنی: صلح با طالبان بدون آتش بس غیرممکن است

به گزارش بوستان گفتگو، محمد اشرف غنی که به نظر می آید پس از شکست آمریکا در حصول توافق با طالبان تلاش دارد فرایند صلح در افغانستان را در دست گیرد، اعلام کرد که به دنبال برقراری آرامش در کشورش است.

مذاکرات صلح واشنگتن با نمایندگان طالبان، فرایندی طولانی که پس از 9 ماه گفت وگوهای فشرده در نهایت به تهیه پیش نویس یک توافق اولیه منجر شد، با فرمان ناگهانی دونالد ترامپ به یکباره متوقف شد و با توجه به مواضع مطرح شده از سوی دو طرف آینده ای نیز برای آن متصور نیست.

اشرف غنی که در جریان نشست فرماندهان نظامی در کابل سخن می گفت، در ادامه تأکید کرد که برای رسیدن به این هدف، طالبان باید قبل از هر چیز دست از خشونت بکشد و به آتش بس احترام بگذارد.

رئیس جمهوری افغانستان در ادامه با تکرار این نکته که درخواست آتش بس مطرح شده بارها از سوی طالبان رد شده، شرح داد: ما برای مذاکرات صلح آماده ایم اما اگر طالبان فکر می کند که می تواند ما را بترساند در اشتباه است زیرا کافی است به رزمندگان ما نگاهی بیاندازد.

وی همچنین با تأکید بر این موضوع که صلح نمی تواند فرایندی غیرمشروط باشد، یادآور شد: صلح بدون برقراری آتش بس غیر ممکن است.

پیش از این، رئیس جمهوری آمریکا با تأکید بر این که دیدار و مذاکرات با گروه طالبان را پایان یافته تلقی می کند، اعلام کرد، کشورش موضوع کاهش نیروهایش در افغانستان را بررسی می کند.

به گزارش بوستان گفتگو، به نقل از خبرگزاری رویترز، ترامپ اعلام کرد: تا آنجا که به من مربوط می شود، مذاکرات مرده است.

عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی افغانستان نیز با اشاره به تصمیم اخیر دونالد ترامپ مبنی بر لغو و توقف مذاکرات صلح افغانستان با طالبان گفت که فرصت صلح در این کشور از دست رفت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 مهر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 399

به "اشرف غنی: صلح با طالبان بدون آتش بس غیرممکن است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اشرف غنی: صلح با طالبان بدون آتش بس غیرممکن است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید