ارزیابی رئیس فراکسیون کارگری مجلس از عملکرد دولت

به گزارش بوستان گفتگو، تهران (پانا) - نایب رئیس اول کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نمایندگان از عملکرد دولت راضی هستند گفت البته یکسری ضعف و قوت در همه دولت ها وجود دارد که این دولت هم از آن مستثنی نیست.

ارزیابی رئیس فراکسیون کارگری مجلس از عملکرد دولت

علی بابایی کارنامی، در گفت وگو با پانا در رابطه با ارزیابی عملکرد دولت و اینکه بعضی با ارزیابی از عملکرد سه ماهه اول نسبت به دولت انتقاداتی را مطرح می نمایند، گفت: به نظر من برای قضاوت درباره عملکرد دولت زود است، اما اینکه بگویند نمایندگان ناراضی هستند و اختلافی در این میان وجود دارد، صحیح نیست. نمایندگان از عملکرد دولت راضی هستند. حداقل من از جانب خودم می گویم و همه هم می دانند که من آدم صریح و بدون تعارفی هستم و حرف خودم را می گویم، اما واقعا دولت آقای رئیسی، دولتی با سعه صدر است. البته یکسری ضعف و قوت در همه دولت ها وجود دارد که این دولت هم از آن مستثنی نیست، اما برای ارزیابی کارکرد دولت خیلی زود است.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما دولت قبل را 7 سال تحمل کردیم و 8 ماه آخر انتقاد کردیم که خیلی هم نقدپذیر نبودند. اما این را قبول دارم که بعضی رویه های دولت هنوز دچار مشکل است و شاید اگر اندک انتقادی به این دولت وجود داشته باشد شاید بتوان گفت این است که هوز رگه هایی از جریان لیبرالی در دولت وجود دارد که آن ها باید هرچه زودتر مشخص تکلیف شوند و دولت آماده به کار گردد و با گفتمان انقلابی در کشور برای همه حوزه ها برنامه داشته باشد.

رئیس فراکسیون کارگری مجلس بعلاوه اعلام کرد: همین تعاملی که بین مجلس و دولت مطرح شده و اولویت بندی هایی که مطرح است، این ها ان شاءالله در دستور کار مجلس و دولت قرار گرفته است و با قوت دنبال خواهد شد.

وی درباره جلسه روز چهارشنبه گذشته میان دولت و مجلس، ابراز داشت: جلسه روز چهارشنبه جلسه خوبی بود، آقای رئیس جمهور سه هفته قبل به نمایندگان قول داد که شخصا روابط بین دولت و مجلس را مدیریت می نماید و این نشان می دهد که آقای رئیس جمهور می خواهد به نظرات و برنامه های نمایندگان اهمیت بدهد. مگر نمایندگان چه می خواهند؟ می خواهند نظرات مردم را به دولت انتقال بدهند.

علی بابایی کارنامی ادامه داد: در ارتباط میان همه دولت ها و مجالس فراز و نشیب وجود دارد و این طبیعی است، ما نباید انتظار داشته باشیم که دولت، مجلس باشد یا مجلس، دولت گردد؛ نه ما وکیل الدوله ایم نه آن ها نمایندگان مردم هستند؛ در نتیجه دو نوع رویکرد فرق دارد. اگر جامعه توقع دارد که هرآنچه که مجلس فکر می نماید، نظر دولت باشد یا برعکس؛ اشتباه است.

وی با تاکید بر اینکه مجلس در رأس امور کشور است، گفت: در مجموع مجلس ناظر بر دولت است و باید حرف خود را بزند. حتی اگر دولت نخواهد بشنود بازهم تحت هر شرایطی مجلس محکوم است که حرف مردم را بزند و وظیفه نمایندگان مطالبه گری است. ما مطالبات را مطرح می کنیم و دولت اولویت بندی می نماید تا این ها رفع گردد.

نایب رئیس اول کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در سرانجام توضیح داد: ضمن اینکه در بحث اشتغال، تبصره 18، یارانه ها، هدفمندی و منابع مختلفی که دولت برنامه ریزی نموده یک نقدهایی وجود دارد که آن نقدها در حال آنالیز است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 30 دی 1400 بروزرسانی: 30 دی 1400 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 2028

به "ارزیابی رئیس فراکسیون کارگری مجلس از عملکرد دولت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارزیابی رئیس فراکسیون کارگری مجلس از عملکرد دولت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید