شروع ثبت دوباره اطلاعات وراث مشمولان سهام عدالت

به گزارش بوستان گفتگو به نقل از سازمان خصوصی سازی، وراث مشمولانی که فوت گردیده اند، می توانند با رعایت شرایط لازم در طول ایام هفته از ساعت 8 تا 14 به جز روزهای پنج شنبه، جمعه و ایام تعطیل به دفاتر واجد شرایط پیشخوان خدمات الکترونیک دولت، که مشخصات و نشانی آنها در سایت اطلاع رسانی سهام عدالت به نشانی news.samanese.ir منتشر گردیده، مراجعه و نسبت به تقاضای تقسیم سهام عدالت متوفی اقدام نمایند.

شروع ثبت دوباره اطلاعات وراث مشمولان سهام عدالت

شرایط، الزامات و اسناد مورد احتیاج برای ثبت اطلاعات وراث متوفیان مشمول سهام عدالت مانند مرحله قبل بوده که در اطلاعیه جدید شماره 17سازمان خصوصی سازی نیز درج گردیده است. عدم رعایت شرایط و الزامات ذیل موجب رد درخواست وراث از سوی سازمان خصوصی سازی خواهد شد.

بر اساس این اطلاعیه، تمامی وراث در قید حیات باشند و وراث قانونی یا وکیل، قیم و ولی قانونی آنان به یکی از دفاتر واجد شرایط پیشخوان دولت (فهرست و اطلاعات کامل آنها در سامانه سهام عدالت به نشانی مزبور) مراجعه نمایند.

مدارک لازم

مدارک لازم برای ارائه به دفاتر پیشخوان شامل اصل گواهی حصر وراثت صادره از مراجع ذیصلاح قانونی، اصل کارت ملی وراث، مشخصات هویتی شماره شناسنامه و تاریخ تولد ورثه، کد پستی و نشانی محل اقامت لااقل یکی از وراث، شماره تلفن همراه هر یک از وراث، شماره شبای بانکی تمامی وراث در صورتی که پیش تر در سامانه سهام عدالت شماره شبای تایید گردیده نداشته باشند، اصل وکالت نامه کاری رسمی وکیل از ورثه، اصل مدرک مشخص نماینده قیمومیت و ولایت هر یک از ورثه و اصل کارت ملی وکیل، قیم و ولی است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 شهریور 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: boostanchat.ir شناسه مطلب: 14

به "شروع ثبت دوباره اطلاعات وراث مشمولان سهام عدالت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع ثبت دوباره اطلاعات وراث مشمولان سهام عدالت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید